Příprava osob nejen s roztroušenou sklerózou před cestováním
Následuje:
- 12 tipů na cestování letadlem pro lidi s migrénou
- Depositphotos
Barbora Nová
Cestování s roztroušenou sklerózou (RS) si můžete předem naplánovat. To může zahrnovat obvolání cestovních společností nebo letišť s cílem prozkoumání možností mobility a způsobu balení zavazadel a rozhodování o cestovních plánech.
Cestování může být náročné pro každého, ale když se k tomu přidá RS, můžete skončit vyčerpaní a vystresovaní ještě předtím, než dorazíte do cíle.
Díky včasné přípravě se však můžete připravit na zábavnou a pohodovou cestu, aniž byste museli na RS tolik myslet.
Vyberte si způsob dopravy
V závislosti na vaší destinaci můžete mít několik alternativ, které je třeba zvážit při určování, jak se tam dostat.
Několik hodin sezení ve vozidle – nebo omezení na sedadle ve vlaku nebo letadle – nemusí u lidí s RS fungovat tak dobře.
To může znamenat úpravu preferovaného způsobu dopravy. Pokud je to možné, můžete cestu dokonce přerušit, abyste zajistili kratší doby sezení nebo časové úseky, kdy jste na dlouhé cestě.
Autobusy, vlaky nebo letadla mohou znamenat plánování přestávek od sezení nebo pobytu na jednom místě a také zajištění dostatečného odpočinku a spánku.
Lidé s RS mohou častěji pociťovat únavu, což by mohlo ovlivnit cestovní opatření, pokud to zahrnuje příliš dlouhé sezení nebo stání na místě.
Můžete si rezervovat konkrétní sekce nebo typy sedadel, abyste mohli stát nebo chodit podle potřeby a odpočívat v případě únavy, kterou byste mohli zažít.
V úvahu může přijít i přístup na toaletu. Zajistěte, aby byla sedadla dostatečně blízko k toaletám pro případ naléhavých potřeb.
Při rozhodování se snažte mít na paměti, co bude pro vás a vaše onemocnění RS nejlepší.
Komunikujte s cestovními kancelářemi
Pokud letíte a potřebujete invalidní vozík, kontaktujte zástupce cestovní kanceláře několik týdnů před cestou a dejte jim vědět, co potřebujete.
Můžete zkusit zavolat ihned po rezervaci cesty, ať už do vlakové společnosti, půjčovny aut nebo konkrétní letecké společnosti.
Některé společností mají konkrétní zástupce, kteří vám mohou pomoci.
Někteří lidé s RS se mohou na svých cestách rozhodnout požádat o bezbariérový přístup, který jim pomůže rychle se přesunout na místa, kde potřebují být včas.
Navigace v otázkách zraku
Lidé s RS mohou zaznamenat ztrátu zraku, včetně dvojitého vidění. To může znamenat komunikaci s cestovními profesionály a letuškami o tomto problému, požádat o konkrétní pomoc s uložením zavazadel do přihrádek nad hlavou nebo vyhovět jiným problémům souvisejícím se zrakem během cestování.
Udělejte si pořádek s léky
Ujistěte se, že jich máte po ruce dostatek, a pokud ne, objednejte si potřebné množství. Pokud cestujete na delší dobu, může být nezbytné najít způsob, jak si na cestách doplnit jejich zásoby.
Zavolejte do své zdravotní pojišťovny a zjistěte si, jak je to s pořizováním léků mimo domov a jejich hrazením.
Pro lidi s roztroušenou sklerózou (a dalšími zdravotními potížemi) může být užitečné zabalit si léky raději do příručního zavazadla než do odbavovaného, kdy by mohlo dojít ke zpoždění nebo dokonce ztrátě zavazadel.
Rychlý a snadný přístup k lékům, když jste v letadle a poté, může být důležitý pro lidi cestující se zdravotními problémy, jako je RS.
Při delších cestách do určitého místa se můžete rozhodnout poslat potřebné potřeby nebo léky související s RS předem.
To by mohlo zajistit, že budou k dispozici, až dorazíte, takže se nebudete muset tolik starat o jejich zabalení před cestováním nebo o případné okamžité hledání lékárny.
Plán pro případ potíží s mluvením
Lidé s RS mohou mít problémy s nezřetelnou řečí a tedy s komunikací s ostatními. Mimo domov to může být více problematické, také pokud se snažíte mluvit s bezpečnostními pracovníky před vstupem do letadla, pracovníky cestovní kanceláře a dalšími lidmi, se kterými se můžete setkat.
Na tyto problémy se můžete předem připravit pomocí písmené poznámky, ve které lidi, se kterými jednáte upozorníte na to, že můžete mluvit pomalu a že budou potřebovat při komunikaci trpělivost.
Vědět, kde získat lékařskou péči na cestách
Všichni doufáme, že se během cestování nedostaneme do naléhavé zdravotní situace, ale náhodná a nepředvídatelná povaha RS nás činí o něco náchylnějšími k takovým situacím.
Když se trochu připravíte (a informujete se u svého lékaře, ve zdravotní pojišťovně a v zařízeních, kam budete cestovat), můžete se zbavit stresu z obav „co kdyby“.
To se může ukázat jako neocenitelné v případě, že dojde k nejhoršímu scénáři.
V místech, která budete navštěvovat, můžete také předem najít péči nebo zdravotnické pracovníky specifické pro RS, zejména pokud se jedná o delší časový úsek.
Znáte své limity pro potraviny a nápoje
Lidé s RS mohou mít potíže s polykáním a žvýkáním, což může mít vliv na jídlo, tak pití při cestování.
Jednou z možností je použití zahušťovadla, které pomáhá při polykání tekutin a které lze sbalit a nosit s sebou na cesty. Lidé s RS si mohou přibalit typ zahušťovadla, které obvykle používají, když necestují.
Někteří lidé mohou také požadovat speciální potraviny a nápoje, aby se přizpůsobili obtížím se žvýkáním nebo polykáním.
Zabalte si vhodné oblečení a obuv
Několik dnů před cestou se podívejte na internetové stránky s předpovědí počasí a plánujte podle toho. Takže budete připravovat vhodné oblečení a obuv na cestu v závislosti na počasí a pravděpodobnosti, kolik budete muset ujít a v jakém terénu.
Pohodlí je klíčové.
To může zahrnovat nošení tepláků, žabek nebo lehčího oblečení, pokud cestujete letadlem, vlakem, lodí nebo vozidlem. Můžete také zvážit oblékání ve vrstvách a mít snadno zapínatelnou mikinu nebo vrchní tričko, které si můžete při změně teploty svléknout nebo obléknout.
Další věci, které můžete zvážit:
- hůl nebo chodítko, pokud je používáte
- deštník nebo klobouk se širokou krempou, abyste se vyhnuli slunci
- boty do vody, i když neplánujete jít do vody; mohou vám pomoci orientovat se na nerovných nebo kamenitých místech pokrytých mušlemi, jako jsou pláže nebo břehy řek
- chladící ručníky, které vám pomohou v každé situaci, kdy byste se mohli přehřát
Investujte do pohodlné příruční tašky
Důležitým faktorem jsou také tašky, které si zabalíte.
Můžete se poohlédnout po taškách, které rovnoměrně rozloží váhu na celé tělo - batohy nebo tašky přes tělo. To může být důležité i při balení léků a nouzových zásob pro rychlý přístup.
Zjistěte si, kde se chcete ubytovat
Udělejte si seznam svých potřeb a zjistěte si, kde budete bydlet.
Přestože většinu informací lze nalézt online, může být nutné kontaktovat místa telefonicky nebo e-mailem. Rozhovor se zástupcem a vyslechnutí jeho odpovědí na případné otázky vám může poskytnout lepší pocit než pouhé čtení recenzí nebo často kladených otázek na internetu.
Otázky, které byste mohli zvážit:
- Je to bezbariérové?
- Mají posilovnu/bazén?
- Dá se sprcha/vana zvládnout?
- Pokud máte dietní omezení, budou schopni vyhovět?
Budete vědět, co vám bude vyhovovat a co ne.
Zvažte mobilitu
Co potřebujete, abyste se mohli pohybovat a užít si výlet?
Pokud používáte invalidní vozík nebo skútr, možná si ho budete chtít vzít s sebou.
Proto se informujte u letecké společnosti (nebo jiné přepravní společnosti) o jejich pravidlech. To může znamenat, že budete muset prozkoumat možnost zapůjčení skútru nebo invalidního vozíku.
Některé společnosti poskytují různé možnosti na mnoha místech a některé výletní lodě nabízejí přístup ke skútrům, když jste na palubě.
Poznejte své limity pro plánování aktivit
Každý si dovolenou vybírá jinak. Ať už máte rádi velkoměsta, přírodu nebo vyrážíte do zahraničí, určitě si vyberete z mnoha aktivit.
Vědět, jaké to jsou, a vymyslet, jak je přizpůsobit svému životu (a možnostem), může být výzva. Pokud si však před cestou uděláte malý průzkum, můžete se připravit na úspěšnou dovolenou.
Vyhledávání aktivit pro osoby se zdravotním postižením v konkrétním místě může vést k získání skvělých informací a překvapivých doporučení.
Závěr
Ať už cestujete pracovně, nebo na dovolenou, každá cesta je příležitostí k zábavě, dobrodružství a poznávání nových lidí.
Udělejte si průzkum a zjistěte, zda v okolí neexistují nějaké místní skupiny RS. Možná si naplánujte setkání s dalšími lidmi s RS! Nebo se podívejte, zda v době vaší návštěvy není v dané oblasti již naplánovaná nějaká akce pro lidi s RS, které byste se mohli zúčastnit.
Koneckonců nezáleží jen na tom, kam pojedete, ale i na tom, koho tam potkáte.
12 tipů na cestování letadlem pro lidi s migrénou (i nemigrénozními bolestmi hlavy)
- Depositphotos
Barbora Nová
Bolest hlavy v letadle – krátká, ale intenzivní bolest hlavy během vzletu nebo přistání v důsledku změn tlaku v kabině – se obvykle objeví náhle a trvá jen asi 30 minut (1).
Ale mít epizodu migrény před, během nebo po letu je jiný příběh.
Všechny druhy věcí souvisejících s cestováním mohou vyvolat migrénu. Epizoda migrény může trvat 4 až 72 hodin, což znamená, že může vážně vykolejit vaše cestovní plány, pokud nejste vybaveni preventivními a obrannými taktikami.
Ať už se snažíte vyhnout záchvatu migrény během letu nebo jej potřebujete rychle léčit, následuje několik tipů, jak zvládnout leteckou dopravu, když občas trpíte tímto stavem.
Tipy před odletem
Vše, co souvisí s přípravou na leteckou dopravu – od davů a hlučných spolucestujících až po nezdravá letištní jídla – by mohlo vyvolat epizodu migrény.
Když to budete vědět, může vám to pomoci předejít migréně ještě před nástupem do letadla.
1. Dopřejte si dostatek spánku před letem
Může to být těžké v závislosti na načasování vašeho letu, ale je důležité se před cestou letadlem dostatečně vyspat.
Snažte se to udržet v mezích svého obvyklého spánkového plánu, protože nedostatek spánku je běžným spouštěčem migrény (2).
Pokud nemůžete udržovat pravidelný spánkový režim, zkuste si před letem alespoň zdřímnout.
2. Vezměte si s sebou vodu a občerstvení
Jakkoli to zní jednoduše, voda je důležitým nástrojem při překonávání migrény. Spouštěčem může být dehydratace, proto nezapomeňte pít hodně vody.
Podobně vynechávání jídel nebo konzumace sladkých nebo průmyslově zpracovaných potravin může vyvolat migrénu. Zabalte si arzenál zdravých svačin s dostatkem bílkovin, celozrnných výrobků a zdravých tuků. Vyhnete se tak návštěvě letištního občerstvení a tím nezdravému jídlu.
Mezi dobré možnosti patří:
- ořechy
- ovesné nebo proteinové tyčinky
- čerstvé ovoce a zeleninu
- popcorn
- celozrnné krekry
Během čekání na let se také vyhněte alkoholu nebo nadměrnému množství kofeinu, protože obojí je spouštěčem migrény (3).
3. Plánujte dopředu
Stres a migréna spolu souvisí, možná kvůli kolísající hladině serotoninu. Ujistěte se, že jste si s dostatečným předstihem naplánovali podrobnosti o své cestě.
Na cestu na letiště, odbavení zavazadel a nalezení terminálu si nechte dostatek času. Pokud budete před odletem spěchat, budete náchylnější k příhodám migrény.
4. Zabalte si léky
Před odletem si zkontrolujte, zda máte dostatek preventivních a záchranných léčiv. V případě potřeby se poraďte se svým lékařem o doplnění léků.
Do příručního zavazadla si přibalte pohotovostní léčiva proti migréně, ne do zavazadla, které si odbavujete a nebudete mít v kabině. Budete mít jistotu, že tyto léčiva máte u sebe pro případ, že je budete potřebovat.
5. Buďte připraveni reagovat
Pokud epizoda migrény začne, když čekáte na let, je důležité být proaktivní při její léčbě. Možná budete schopni zabránit zhoršení, pokud si okamžitě vezmete záchranný lék.
Najděte si tmavší, klidnější a pohodlnější kout letiště, kde si před letem můžete chvíli odpočinout.
Tipy pro prevenci migrény během letu
Dostali jste se do letadla bez migrény, ale to je jen polovina úspěchu. Na palubě letadla je také spousta spouštěčů, jako je změna úrovně barometrického tlaku, jasná světla a zatuchlý vzduch v kabině. Následuje návod, jak si poradit.
6. Připravte se na vzlet a přistání
Zatímco migréna může udeřit kdykoli, vzlet a přistání jsou dvě fáze letecké dopravy, které s největší pravděpodobností vyvolávají bolesti hlavy, protože to souvisí s tlakem na palubě letadla.
Tlak v kabině se liší od vnějšího tlaku. Podobný kontrast se může odehrávat i uvnitř vašeho těla. Tlak uvnitř dutiny nosní zůstává na jiné úrovni než tlak v kabině.
Neexistuje žádný spolehlivý způsob, jak této nerovnováze zabránit. Někteří lidé však zjišťují, že žvýkání žvýkačky a používání špuntů do uší, zejména během vzletu a přistání, to může dostatečně vykompenzovat, aby se vyhnuli bolesti hlavy.
7. Blokujte spouštěče migrény
Možná sedíte pod ventilátorem klimatizace. Možná si váš spolusedící objedná sendvič s tuňákovým salátem. Možná si osoba před vámi nechává rozsvícené stropní světlo po celý let.
Ať už je příčinou cokoli, pobyt v letadle může vyvolat smyslové přetížení. Připravenost na to, jak čelit největším spouštěčům, může být velkým přínosem pro prevenci migrény. Následují některé běžné spouštěče a způsoby, jak je překonat.
- Světlo: Vezměte si s sebou škrabošku na spaní nebo tmavé sluneční brýle.
- Hluk: Vezměte si s sebou špunty do uší nebo sluchátka s potlačením hluku.
- Vůně: Vezměte si s sebou malé množství vůně, kterou máte rádi nebo která vás uvolňuje, např. roll-on s esenciálním olejem z máty peprné.
Tipy pro zvládnutí migrény během letu
I když děláte, co můžete, migréna je nepředvídatelná. I tak se může stát, že se s ní setkáte uprostřed letu. Co byste měli dělat?
8. Migrénu léčte co nejdříve
Neváhejte si vzít záchranný lék, jakmile pocítíte první příznaky migrény uprostřed letu. Není čas „čekat a vidět“, zda se to zhorší. Léčte svou migrénu ihned.
9. Promluvte si s letuškami
Lidé s migrénou se někdy cítí za svůj stav rozpačitě. Ale když letuškám dáte vědět, že jste uprostřed epizody, může to být mnohem pohodlnější.
Pravděpodobně již dříve pomohly mnoha dalším cestujícím s migrénou nebo bolestmi hlavy v letadle. Mohou vám přinést věci, které vám mohou poskytnout další pohodlí, jako například:
- ledové nebo tepelné zábaly
- přikrývku nebo polštář
- zázvorové pivo
- vodu navíc
Pokud není let příliš přeplněný, mohou vás dokonce přemístit na jiné sedadlo, kde si můžete lehnout nebo uniknout něčemu, co u vás spouští migrénu.
10. Uklidněte si žaludek
Pokud jste během migrény náchylní k nevolnosti a zvracení, vybavte se sáčkem proti nevolnosti a zaměřte se na to, aby se váš žaludek uklidnil. Mezi užitečné kroky patří např:
- popíjení zázvorového piva
- jíst slané tyčinky
- cucání mátových bonbónů
- užívání jakýchkoli léčiv proti nevolnosti, které jste si přinesli v příručním zavazadle
Tipy po letu
Jste nemáte vyhráno! Ale všechny tyto smyslové vjemy v kombinaci se stresem, kdy se hodiny snažíte vyhnout migréně, mohou po letu spustit migrénu.
Následují doporučení, jak se vypořádat s epizodou migrény – nebo se jí chcete vyhnout – v období po letu.
11. Pauza a dobíjení
Ať už máte hlad, žízeň, bolest nebo jste prostě jen podráždění, věnujte po letu trochu času péči o sebe. Cílová destinace obvykle počká dostatečně dlouho na to, abyste se mohli hydratovat, doplnit energii zdravým jídlem nebo svačinou, protáhnout tělo a nadýchat se čerstvého vzduchu.
Odejděte na klidné, nepřeplněné místo lidmi a zhluboka se nadechněte. Proveďte si jednoduchou rutinu všímavosti nebo zavolejte blízké osobě, pokud cítíte úzkost.
12. Dopřejte si trochu odpočinku
Jakmile dorazíte do cíle, odolejte pokušení skočit rovnou do vybalování nebo přejít k další činnosti.
Najděte si místo k relaxaci a nechte své tělo aklimatizovat. Správně načasovaný spánek může mít zásadní význam.
Často kladené otázky
Může létání způsobit epizodu migrény?
Epizodu migrény může způsobit mnoho typických denních činností, včetně cestování letadlem. Nejen, že se budete více stresovat kvůli létání, ale také častěji narazíte na spouštěče migrény a budete nad nimi mít menší kontrolu.
Je zde také otázka barometrického tlaku a toho, jak často se během letu mění. To může vyvolat bolesti hlavy u každého, zvláště u těch, kteří jsou náchylní k migréně.
Zhoršují se záchvaty migrény v letadle?
Pokud nastoupíte do letadla s již prodělaným záchvatem migrény nebo se u vás záchvat migrény objeví uprostřed letu, vnitřní prostředí kabiny letadla může situaci ještě zhoršit.
Osvětlení, zvuky, pachy a změny tlaku mohou migrénu rychle změnit ze středně těžké na těžkou
Aktivní přístup k léčbě migrény vám může pomoci ji zvládnout.
Mohu si vzít v příručním zavazadle léky na migrénu?
Ano. Podle amerického Úřadu pro bezpečnost v dopravě (TSA, je agentura provozovaná Ministerstvem vnitřní bezpečnosti USA. Byla vytvořena krátce po 11. září 2001 a jejím účelem je hlavně monitorovat bezpečnost leteckého provozu. Roční rozpočet agentury je přibližně 8,1 miliardy dolarů) jsou v letadlech povoleny všechny léky na předpis a většina volně prodejných léků.
Jediné omezení se může týkat tekutých léků.
Mohu s léky na migrénu užívat jiné léky, jako je Xanax (alprazolam)?
Vždy byste se měli poradit s odborníkem o interakcích mezi vašimi léky na migrénu a jinými léky běžně užívanými nebo předepisovanými pro leteckou dopravu.
U běžných léků na migrénu může dojít k mnoha typům lékových interakcí.
Vzhledem k tomu, že spadají do několika různých kategorií léků (antidepresiva, beta-blokátory, léky proti epilepsii atd.), je třeba každou kombinaci posoudit případ od případu zdravotníkem.
Závěr
Nastoupit do letadla, když trpíte migrénou, může být skličující. Migréna je nepředvídatelná a cestování letadlem je plné možných spouštěčů.
Ale existuje mnoho způsobů, jak předcházet a léčit migrénu během cestování letadlem. Buďte připraveni vyhnout se spouštěčům, mějte akční plán pro léčbu epizody a postarejte se o sebe před, během a po létání.
Jedině ochranná známka "Superionherbs" garantuje množství účinných látek v níže uvedených extraktech a samozřejmě u každé šarže.
Reishi extrakt, Reishi spór a Reishi Triterpen Max

———
Cordyceps sinensis

———
Sibiřská Čaga

———
Hericium erinaceus

———
Coriolus versicolor (Outkovka pestrá)

———
Shiitake

———
Hlíva ústřičná

———
Agaricus

———
BetaGlukan Maxcell (s Resveratrolem a Acerolou)

———
C-Max komplex (Camu camu s quercetinem)

———
Ashwagandha

———
Kurkumin (fytosomální extrakt), italský patent

———
Rdesno mnohokvěté - He shou wu

———
Graviola - Annona

———
Maca

———
Chitomax

———
Fenuprim

———
Dračí krev

———
Danshen Q10 cardio

———
Šafrán

———
Ostropestřec mariánský (fytosomální extrakt), italský patent

———
Boswellia (fytosomální extrakt), italský patent

———
S-Acetyl-L-Glutathion

———
NMN (nikotinamid mononukleotid)

———
Brusinka komplex Phytosome - PhytoCran

———
Ginkgo biloba Phytosome - Cogni Flow

———
Probiotika a prebiotika pro zdraví střev a imunitu - Biome Boost

———
Supík - sirup pro DĚTI na podporu imunity - unikátní složení

———
4x Instantní káva i s extrakty z hub Čaga, Cordyceps a Hericium

———
POSILUJTE ÚČINNĚ PŘEDEVŠÍM IMUNI TU A VČAS
ZÁSADNĚ NEJVYŠŠÍ GARANTOVANOU KVALITOU PŘÍRODNÍCH EXTRAKTŮ
REISHI, CORDYCEPS, ČAGA, AŠVAGANDA, HERI CIUM, MACA, CORIOLUS, KURKUMIN, BETAGLUKAN, GRAVIOLA, HLÍVA ÚSTŘIČNÁ, SHIITAKE, DRAČÍ KREV, C-MAX KOMPLEX, DANSHEN, HE SHOU WU-RDESNO, CHITOMAX, FENUPRIM, MAITAKE, AGARICUS, COPRINUS, ENOKI, SAFFRON, SILYBIN, BOSWELLIA, TRITERPEN MAX, GLUTATHION, SUPÍK - sirup pro děti na podporu imunity, NMN (nikotinamid mononukleotid), BRUSINKA, GINKGO BILOBA, PROBIOTIKA...
100% KVALITA JEN V ROSTLINNÝCH KAPSLÍCH
vhodné i pro vegetariány a vegany
CERTIFIKÁTY KLÍČOVÝCH PRODUKTŮ
NEJPOPULÁRNĚJŠÍ STRÁNKY
DUBEN 2025 - 18 článků+3 videa
Zkušenosti klientů s Úspěšnou léčbou především boreliózy, chlamydiózy, únavového syndromu...
Přírodní léčba pejsků versus selhávající ortodoxní antibiotika - Coriolus + Kurkumin vítězí
Výzkum v roce 2024 přesně určil, co vede v roce 2025 ke zdravé dlouhověkosti
100% REISHI - houba mládí a zdravé dlou3 unikátní, bezkonkurenční extrakty h ověkosti -
Nejlepší DIETY pro celkové zdraví v roce 2024 - středomořská, DASH a MIND - U.S. News & World Report
31 důvod ů proč se NENECHÁM OČKOVAT - izraelský rabín Chananya Weisman
Dr. Peter McCullough: Jak přírodně DETOXIKOVAT tělo PO OČKOVÁNÍ mRNA vakcínou (protokol) - video
Devastující efekt pro zdraví - glutaman sodný, aspartam a další excitotoxiny
Jak se přírodní cestou uzdravit z chronické Boreliózy, Chlamydiózy, EB virózy... únavového syndromu
CORDYCEPS - silná imunita a nárůst energie
Překyselené tělo: začátek vážné nemoci
PROTOKOL PRO PREVENCI pro uzdravené klienty stránek "Úspěšná léčba"
BOSWELIA serrata (kadidlo) - jeden z nejsilnějších přírodních léků Matky Země
Tibetská houba, tibetské krystaly a kombucha - účinky, darování a prodej
Léčte záněty a ne Cholesterol, MUDr. Marc Sircus
100% ČAGA ze Sibiře, nejvyšší množství účinných látek garantující Certifikát
Mamografie způsobuje rakovinu prsu, MUDr. Ben Johnson, M.D., N.M.D., D.O.
Účinný lék na rakovinu plic na Kubě, proč ho mít nemůžeme? Leif Davenport
Artróza - kmenové buňky - Podvod!
Lékaři se sami uzdravili z Roztroušené sklerózy, prof. George Jelinek, dr. Terry Wahlsová
Jak se skutečně zdravě stravovat...
Proč průběžně a jak detoxikovat tělo
PROTINÁDOROVÝ účinek extraktů z REISHI a CORIOLUSU na úrovni klinických studií
Žaloba na farmaceutické korporace, MUDr. Matthias Rath
Koloidní stříbro - účinné přírodní antibiotikum, hustoty koloidního stříbra, doporučené dávkování
Odstranění rtuti, hliníku a dalších toxinů z těla, včetně p revence - MUDr. Dietrich Klinghardt
Zblblo již lidstvo natolik, že se nechá obelhat pohádkami o vražedném oxidu uhličitém?
Jak na Parkinsona? Glutathionem, Hericiem a odstraněním neurotoxinů Chlorellou
Proč my máme potravinové alergie, přičemž je naši prarodiče neměli?
Jak na jarní pylovou alergii? Elixír mládí Jana Hromady z Opavy
Kniha "Netradiční bylinkář" - Roman Kindl (212 stran)
CHRONICKÁ BORELIÓZA, CHLAMYDIE...? ÚNAVOVÝ SYNDROM
Osvědčený postup pro léčbu boreliozy a dalších koinfekcí, když ortodoxní chemická medicína (3 týdenní nitrožilní antibiotická léčba ceftriaxonem) a následně klasická - 3 antibiotika - minocyclin, azitromycin, entizol a 2 antituberkulotika - arficin a nidrazid i po 18 měsících aplikace u mě totálně selhala.
Cílem správné medicíny je předcházení nemocí a prodloužení zdravé dlouhověkosti. Ideálem medicíny je odstranit mít potřebu lékaře.
MUDr. William J. Mayo
Za účinné se z Reishi považují pouze kvalitně provedené a čisté extrakty, které mají dobrou biologickou dostupnost a jsou zbavené nestravitelného chitinu; nelze tedy použít pouhý prášek z usušené houby.
EXTRAKT SPÓR
TRITERPEN MAX
ZDE ROSTE NEJÚČINNĚJŠÍ REISHI
DUANWOOD RED REISHI
zdroj výše nejúčinnějších extraktů
Video z návštěvy Čechů u pěstitelů Duanwood Red Reishi v Číně, v horské oblasti Jiangshan
MYKOLOGIE, HISTORIE, PĚSTOVÁNÍ, ÚČINNÉ LÁTKY, JAK JE TO S JEJÍ KVALITOU?
CORDYCEPS - video
ČAGA - video
HERICIUM - video
BETAGLUKAN HLÍVA
extrakt extrakt
BETAGLUKAN - video
KURKUMIN AŠVAGANDA
extrakt extrakt
ASHWAGANDHA - video
RDESNO ANNONA
extrakt extrakt
TEČKOVANÉ PŘÍBĚHY
dokument z 31. srpna 2022
Nadační fond Svědomí Národa
KUBEK 2009
DOKUMENT ČT 2
BYZNYS V BÍLÝCH PLÁŠTÍCH
DOKUMENT ČT 2
ŠKODLIVOST MOBILNÍCH SÍTÍ
možná i proto je tolik nemocných, říká česká vědkyně, vedoucí týmu Centra buněčného a tkáňového inženýrství FN u sv. Anny...
doc. RNDr. Irena Koutná, Ph.D.
Aktualizovaný jmenný seznam s portovců zemřelých od 1.1.2021 do 31.12.2023 v souvislosti s "vakcinací" na covid
PATOLOG dr. Ryan Cole oprávněně VAROVAL
RENOMOVANÝ PATOLOG dr. RYAN COLE - přednáška
ALARMUJÍCÍ EFEKT covid (spike) injekcí (mRNA) na mozek, srdce, ledviny a ostatní orgány
- Spousta lidí postrádá enzym, který rozkládá RNA
- Naprosto porušujeme Norimberský kodex z roku 1947...
český dabing - 17:08
Lékařský summit, San Antonio, Texas, USA - 27.7.2021
AMERICA´S FRONTLINE DOCTORS
POSTAVIT SE NA ODPOR
ZAČNĚTE U SEBE
ZÁKLADEM ZDRAVÍ JE PREVENCE S NÁVRATEM K PŘÍRODĚ
Doporučuji:
každé ráno cca 30 minut před snídaní
vypít cca 4 dcl vlažné čisté pramenité vody s citrónem (můžete přidat až půl lžičky jedlé sody) a pro posílení imunity a energie můžete použít dvojitý extrakt (1-2 kapsle) z
a nejdříve po 15 minutách:
- kefír z tibetské houby 3dcl
- lněné semínko až 30 g - 3 PL
- mletá skořice /max. 4 g za den/
případně nejen pro psychiku:
- Ashwagandhu /1-2 kapsle denně/
pro střevo kvalitní probiotika:
- kysané zelí, které si sami jednoduše vyrobíte POUZE VY! Pozor na "BRUSELSKÉ" kysané zelí! S éčkama
Otevřený dopis ministrovi zdravotnictví: Medici proti diskriminaci - 24. ledna 2022
Můžete zavolat ministru Válkovi
728 264 930
Můžete mu i napsat: valekv@psp.cz, Vlastimil.Valek@top09.cz
Vzorový dopis škole pro studenty, kteří nechtějí podlehnout povinnému očkování proti covidu-19
Fakta nepřestávají existovat tím, že se o nich nesmí hovořit. Pravda je dcerou času
SVĚT SE ZBLÁZNIL
Toto je novodobá reklama na co?
MUDr. Anastasia Maria Loupisová: Tento model je v ohrožení života