Kolikrát denně by měl člověk čůrat?
- Pixabay
Barbora Nová
Jak často jedinec během dne čůrá může ovlivnit několik faktorů. Svou roli mohou hrát chemické léky, doplňky stravy, potraviny a nápoje, stejně jako některé zdravotní stavy. Záleží také na věku a velikosti močového měchýře (1).
Lékařská komunita používá termín „frekvence moči“ k popisu toho, jak často člověk močí. Následují informace o zdravých a nezdravých frekvencích močení a o tom, jak tyto příznaky zvládat.
Zdravá frekvence močení
Většina lidí čůrá 6 až 7krát za 24 hodin. Močení 4 až 10krát denně lze považovat za zdravé, pokud frekvence neovlivňuje kvalitu života dané osoby (2).
Frekvence močení se může v průběhu času měnit. Hormonální změny a tlak na močový měchýř v těhotenství mohou také zvýšit výdej moči. Tato vysoká frekvence močení může pokračovat až 8 týdnů po porodu.
Příznaky příliš častého nebo nedostatečného močení
Příliš vzácné nebo časté močení může znamenat základní onemocnění, zvláště když je doprovázeno následujícími příznaky (3):
- bolesti zad
- krev v moči
- zakalená moč
- potíže s močením
- horečka
- samovolné unikání moči mezi návštěvami toalety
- bolest při močení
- silně zapáchající moč
Každý, kdo si všimne dramatické změny frekvence močení nebo úniku moči, i když se stále pohybuje v obvyklém rozmezí, musí vyhledat lékařskou pomoc.
Jaké faktory ovlivňují frekvenci močení?
Frekvence močení závisí na těchto faktorech (4):
- stáří
- velikost močového měchýře
- příjem tekutin
- příjem alkoholu a kofeinu
- zdravotní stavy, jako je cukrovka a infekce močových cest (UTI)
- užívání některých léků a doplňků stravy
Dramatické změny ve frekvenci močení však mohou někdy ukazovat na základní onemocnění (5).
Základní zdravotní stavy
Za změny frekvence močení mohou být zodpovědné následující stavy:
- UTI: UTI mohou způsobit časté močení, nutkání na močení, pocit pálení nebo bolesti při močení a bolesti zad. Léčba antibiotiky může být nezbytná, zejména pokud má osoba horečku nebo je žena těhotná.
- Hyperaktivní močový měchýř: Mnoho stavů může způsobit hyperaktivní močový měchýř, včetně infekcí, obezity, hormonální nerovnováhy a poškození nervů. Většina případů je snadno léčitelná (6).
- Intersticiální cystitida: Tento dlouhodobý stav může způsobit příznaky podobné UTI. Přesná příčina intersticiální cystitidy není jasná (7).
- Diabetes: Nediagnostikovaný nebo neléčený diabetes může vést k vysokým hladinám cukru v krvi, což může způsobit časté močení (8).
- Hladiny vápníku v krvi: Nízká hladina vápníku (hypokalcémie) nebo vysoká hladina vápníku (hyperkalcémie) může ovlivnit funkci ledvin a výdej moči.
- Srpkovitá anémie: Tato dědičná forma anémie může ovlivnit ledviny a koncentraci moči. To způsobuje, že někteří lidé čůrají častěji.
- Problémy s prostatou: Zvětšená prostata může způsobit, že muži budou méně močit. Mohou mít potíže, protože se prostata zvětšuje a blokuje tok moči.
- Slabost pánevního dna: Jak pánevní svaly ztrácejí sílu, člověk může častěji čůrat. Může to být důsledek porodu nebo stárnutí (9).
Chemické léky
Diuretika jsou léky, které způsobují, že lidé častěji čůrají. Diuretika odebírají tekutinu z krevního oběhu a posílají ji do ledvin (10).
Lékaři často předepisují tyto léky lidem s vysokým krevním tlakem, onemocněním ledvin nebo srdečním onemocněním.
Příklady diuretik zahrnují:
- bumetanid
- chlorothiazid
- furosemid
- metolazon
- spironolakton
Tekutiny
Konzumace velkého množství tekutin může zvýšit výdej moči, zatímco nedostatečná konzumace může způsobit dehydrataci a snížený výdej.
Alkohol a kofein mají močopudné účinky a zvyšují frekvenci močení. Osoba bez základního onemocnění může močit častěji během nebo krátce po pití alkoholu nebo nápojů s kofeinem.
Mezi potraviny obsahující kofein patří:
- káva
- některé limonády
- energetické nápoje
- čokoláda
- černý nebo zelený čaj
Jak dlouho trvá, než se z vody stane moč?
Ledviny nepřetržitě vytvářejí moč jako způsob odstraňování odpadních produktů z těla. Jak rychle se z vody stane moč, závisí výkon ledvin, kolik vody člověk vypije a další faktory.
Léčba
Časté močení obvykle nevyžaduje léčbu, pokud neexistuje žádný základní stav a frekvence neovlivňuje pohodu nebo kvalitu života (11).
Těhotné ženy také nevyžadují léčbu, protože symptom by měl zmizet několik týdnů po porodu.
Pro ty, kteří potřebují léčbu, závisí možnosti na příčině. Lékař může navrhnout:
- pít více či méně tekutin
- vyhýbání se nebo omezení kofeinu a alkoholu
- změny životního stylu, jako je močení podle plánu nebo v pravidelných intervalech
- cvičení Kegelových cviků na posílení ochablých svalů pánevního dna (12)
- užívání léků k léčbě infekce nebo základního stavu, jako je cukrovka
- operace k léčbě zvětšené prostaty
Před schůzkou může být užitečné zaznamenat příjem tekutin, frekvenci močení, naléhavost a další příznaky. To může pomoci lékaři, když diagnostikují a léčí osobu (13).
Pokud má člověk opakující se infekce močových cest, může pomoci provést změny, které sníží pravděpodobnost infekcí, jako například (14):
- utírání zepředu dozadu při návštěvě toalety
- močení po pohlavním styku
- vyhnout se používání parfémovaných produktů kolem genitálií
- vyhýbání se výplachům uvnitř pochvy
- nosit volné bavlněné spodní prádlo a volné oblečení, aby se zabránilo infekci a podráždění
Často kladené otázky
Proč mám po močení stále pocit, že musím čůrat?
Pokud mají lidé po močení stále pocit, že musí čůrat, mohou mít zdravotní stav, jako je hyperaktivní močový měchýř nebo UTI. Lékař může posoudit příznaky a poskytnout radu.
Jak dlouho dokážete zadržet moč?
Někteří lidé mohou zadržovat moč na dlouhou dobu, ale neměli by to dělat pravidelně. Zadržování moči může časem oslabit svaly močového měchýře (15).
Jakou barvu má zdravá moč?
Barva zdravé moči je obvykle světle žlutá nebo tmavší, pokud člověk pil méně. Mnoho věcí může změnit barvu moči. Velmi tmavě žlutá nebo jantarová moč může být známkou dehydratace (16).
Závěr
Lidé obvykle čůrají 6 až 7krát denně, i když pro některé lidi může být typické až 10krát. Změny frekvence močení jsou běžné v těhotenství a s věkem, ale dramatický nárůst nebo pokles může být známkou základního onemocnění.
Každý, kdo se obává o svůj objem moči, by měl co nejdříve navštívit lékaře, aby se snížilo riziko komplikací, zejména pokud má horečku nebo jiné související příznaky.
7 spouštěčů hyperaktivního močového měchýře. 5 nejlepších typů cvičení a léčby pro ženy s hyperaktivním močovým měchýřem
- Pixabay
S hyperaktivním močovým měchýřem (OAB - overactive bladder) se setkává v evropské populaci 12-16 % pacientů a ve Spojených státech přibližně 33 milionů. Obecně platí, že výskyt onemocnění se zvyšuje s narůstajícím věkem, přičemž ve věku do 60 let je toto onemocnění častější u žen, ale po 7. dekádě života převládá u mužů.
Ačkoli je OAB běžný, není normální součástí stárnutí.
K OAB dochází, když se svaly močového měchýře nedokážou uvolňovat a stahovat tak, jak by měly.
Existuje mnoho příčin, včetně lokálních onemocnění močového měchýře, jako jsou záněty (akutní nebo chronické), zhoubné nebo přednádorové stavy, cukrovka, příjem tekutin, poškození svalů pánevního dna, lokální poškození nervů a další.
V důsledku toho se svaly močového měchýře stahují v nesprávnou nebo nevhodnou dobu, což vede k naléhavé a potenciálně časté potřebě močení. V některých případech to může vést i k úniku moči (inkontinenci).
Lidé s OAB mohou zjistit, že určité stavy mohou vyvolat jejich příznaky OAB a způsobit častější nebo obtěžující potíže s močením.
Následují některé z běžných spouštěčů příznaků OAB, co s nimi můžete dělat, abyste předešli problémům s močovým měchýřem.
1. Nadměrný příjem vody
Pití většího množství vody zvyšuje frekvenci močení. Pro lidi s OAB to může být problematické a může to vést ke zhoršení příznaků.
Může to být intuitivní, ale mnoho lidí se také domnívá, že pití většího množství vody je lepší pro zdraví. V důsledku toho mohou lidé s OAB pokračovat v pití velkého množství tekutin - více, než potřebují.
Analýza studií z roku 2018 z posledních pěti desetiletí zjistila, že nadměrný příjem vody může vyvolat příznaky OAB a že snížení příjmu vody je bezpečný a účinný způsob, jak snížit frekvenci močení (1).
Neexistují přesná doporučení pro to, kolik vody by měl člověk denně vypít. Potřeby se liší v závislosti na různých faktorech, včetně věku, pohlaví, zdravotního stavu a těhotenství a úrovně aktivity (2).
Upravte si příjem vody podle svých potřeb a nedržte se povinnosti vypít 8 sklenic denně, které často uvádějí populární zpravodajské zdroje. Nezapomeňte také, že tekutiny získáváte také z potravin, které jíte, například z ovoce a zeleniny.
2. Zácpa
Močový měchýř a střeva spolu úzce souvisejí, jsou propojeny sítí křížících se nervových drah. V důsledku toho to, co ovlivňuje jedno, může ovlivnit druhé.
Zácpa také způsobuje otok tlustého střeva, který může vyvíjet tlak na močový měchýř a zvyšovat četnost a závažnost příznaků OAB (3).
Zácpě můžete předejít tím, že budete jíst dostatek vlákniny, budete se pravidelně věnovat fyzické aktivitě a budete hydratovaní. Pokud omezení příjmu vody vede k zácpě, upravte ji podle potřeby. Odborník vám také může pomoci lépe vyvážit zdraví močového měchýře a střev.
3. Kouření
Výzkumy zjistily, že lidé, kteří kouří, zejména mladé ženy, mají větší pravděpodobnost, že se u nich vyskytnou potíže s močením, jako je OAB a inkontinence (4).
Kouření může ovlivnit průtok krve v celém těle a ovlivnit tak činnost svalů močového měchýře. Kašel způsobený kouřením může také vyvíjet tlak na svaly pánevního dna, což ztěžuje jejich ovládání a může je časem oslabit (5).
Pokud kouříte, může i omezení kouření pomoci s kontrolou příznaků OAB.
4. Kofein
Kofein je diuretikum - zvyšuje produkci moči v těle. Předpokládá se, že také zhoršuje sliznici močového měchýře, což může vést ke svalovým křečím, které způsobují příznaky OAB.
Studie z roku 2011 zjistila, že požití kofeinu v dávce 4,5 mg/kg vedlo ke zvýšení naléhavosti a frekvence močení (6).
Podobně studie z roku 2016 z Ruska zjistila, že starší dospělí, kteří vypili více než 300 mg kofeinových nápojů denně, měli větší pravděpodobnost výskytu příznaků OAB než jejich vrstevníci, kteří konzumovali méně než 300 mg kofeinu denně (7).
Pokud pravidelně pijete kofein, tyto výsledky ukazují, že snížení jeho příjmu může pomoci snížit příznaky OAB.
5. Alkohol
Stejně jako kofein je i alkohol diuretikum a způsobuje, že tělo produkuje více moči. Může také ovlivnit funkci střev, což může vést k zácpě u lidí, kteří konzumují větší množství alkoholu.
Pokud trpíte OAB, zvažte omezení množství vypitého alkoholu. Pokud máte obavy ohledně omezení konzumace alkoholu, odborník vám může pomoci poskytnout podpůrné služby a zdroje.
6. Dráždivé látky ve stravě
Stejně jako kofein mohou některé potraviny způsobit podráždění močového měchýře. To může vést ke svalovým křečím, které vyvolávají naléhavou potřebu močení.
Mezi příklady běžných látek dráždících močový měchýř ve stravě patří např:
- kořeněná jídla
- citrusové potraviny
- rajčata a výrobky na bázi rajčat
- cibule
- mléčné výrobky
Tento seznam není úplný a mnoho dalších potravin může vyvolat příznaky onemocnění močového měchýře. Jiní lidé nemusí mít s těmito druhy potravin žádné potíže.
Pokud si myslíte, že vaše strava může způsobovat příznaky hyperaktivního močového měchýře, ale nejste si jisti, které potraviny jsou na vině, můžete zvážit vedení deníku o stravě/četnosti vyprazdňování močového měchýře, který vám pomůže sledovat, jak jsou vaše příznaky ovlivněny potenciálními spouštěči.
7. Některé léky
Některé léky mohou vyvolat příznaky OAB. Například diuretika, která se běžně používají k léčbě vysokého krevního tlaku nebo otoků, mohou vést k častějšímu nebo naléhavějšímu močení.
Různé další léky mohou vést k příznakům močového měchýře tím, že ovlivňují průtok krve nebo nervovou signalizaci.
Mezi příklady patří např:
- jiné léky na krevní tlak, včetně beta-blokátorů, blokátorů kalciových kanálů, alfa-blokátorů a perorálních estrogenů (8).
- některá antidepresiva, například venlafaxin, escitalopram a paroxetin (9).
- lithium (10)
- antipsychotika
Pokud se domníváte, že vaše léky mohou způsobovat problémy s močovým měchýřem, jako je naléhavé močení, častější močení nebo inkontinence, lékař vám může pomoci určit další možnosti léčby.
Co z toho plyne
Funkci močového měchýře může ovlivňovat mnoho faktorů souvisejících se stravou, životní styl a zdravotní stav, které vedou k obtěžujícím příznakům OAB.
Přestože výše uvedené faktory patří mezi nejčastěji uváděné spouštěče příznaků OAB, každý člověk je jiný. Pokud si nejste jisti, co je příčinou vašich potíží s močovým měchýřem, může vám vedení deníku o tom, co jíte a pijete/vyprazdňování močového měchýře pomoci identifikovat souvislosti mezi potenciálními spouštěči a příznaky.
Pokud jsou nutné změny ve vaší stravě nebo lékovém plánu, mohou vám odborníci pomoci pochopit, jak tyto změny bezpečně provést.
Přírodní prostředky na hyperaktivní močový měchýř
- Pixabay
Domácí léčba hyperaktivního močového měchýře (overactive bladder - OAB) může zahrnovat změny ve stravování, cvičení na kontrolu močového měchýře, odvykání kouření a další. Lidé mohou potřebovat vyzkoušet kombinaci, která jim pomůže zvládnout příznaky OAB.
Lékaři definují OAB jako skupinu močových příznaků, které mohou zahrnovat náhlou, naléhavou potřebu močit nebo častou potřebu močit. Lidé s OAB mohou také zaznamenat únik moči.
Mezi možné příčiny patří základní onemocnění, jako je Parkinsonova choroba, cukrovka a onemocnění ledvin. Jindy to může souviset s chemickými léky, operací nebo porodem. U některých lidí však zřejmě neexistuje žádná příčina.
Následují některé přírodní léky na OAB, jeho příznaky a kdy zvážit konzultaci s lékařem.
Přírodní prostředky
Pokyny Americké urologické asociace doporučují změny chování jako léčbu první linie OAB. Pro mnoho lidí je ke kontrole příznaků nezbytná kombinace těchto možností (1).
Následují některé postupy a přírodní léky na OAB.
Dietní změny
Odborník může nejprve doporučit osobě s OAB, aby provedla určité dietní změny. To může zahrnovat vyhýbání se určitým potravinám a nápojům (2).
Potraviny a nápoje, které mohou způsobit nebo zhoršit příznaky OAB, zahrnují:
- alkohol
- kofein
- čokoláda
- některé citrusové plody a šťávy
- limonády a šumivé nápoje
- některá kořeněná jídla
- rajčata
Vzhledem k tomu, že spouštěče z jídla se liší od člověka k člověku, může být pro lidi užitečné vést si deník s podrobnostmi o příjmu potravy a symptomech močového měchýře. Deník může lidem pomoci zjistit, které potraviny mohou spouštět příznaky OAB.
Techniky kontroly močového měchýře
Ke snížení úniku močového měchýře se často doporučuje přetrénování močového měchýře. Existuje několik způsobů, jak to provést:
Plánované močení
Osoba s OAB si může vést deník močových návyků, včetně návštěv toalety, úniku moči a příznaků naléhavosti. Na základě vzorců zjištěných z deníku může začít plánovat návštěvy tak, že k obvyklým časům močení přidá 15 minut.
Pokud například močí každých 60 minut, měli by si naplánovat přestávky na toaletu každých 75 minut.
Je důležité chodit na toaletu ve stanovený čas, bez ohledu na to, zda je potřeba močit. Člověk pak může postupně prodlužovat dobu mezi návštěvami toalety.
Zpožděné močení
Pokaždé, když se objeví nutkání na močení, měl by se člověk pokusit oddálit močení na 5 minut, pokud je to možné. Pomoci mohou relaxační techniky, jako je hluboké dýchání.
Lidé by měli postupně prodlužovat dobu vydržení, dokud nebudou mezi návštěvami toalety 2-3 hodinové intervaly.
Dvojitá technika
Tato technika je užitečná pro ty, kteří mají pocit, že se jejich močový měchýř nevyprázdní úplně. Před spaním je také dobré se dvakrát vyprázdnit.
Každý, kdo chce provést dvojité vyprázdnění, by měl postupovat takto:
- sedněte si na toaletu a mírně se předkloněte
- opřete si ruce o kolena nebo stehna
- močte jako obvykle
- zůstaňte na toaletě a počkejte 30 sekund
- nakloňte se ještě více dopředu a vymočte se ještě jednou
Kegelovy kontrakce
Kegelovy kontrakce zahrnují posílení svalů pánevního dna, které se používají k řízení průtoku moči.
Aby člověk zjistil umístění svalů pánevního dna, může se pokusit zastavit močení uprostřed. Pokud se to podaří, znamená to, že člověk našel správné svaly.
Člověk by měl cvičit stlačování těchto svalů po dobu 10 vteřin a poté se na 3 vteřiny uvolnit. Tento vzorec by se měl opakovat 10krát. Člověk by se měl snažit provádět denně tři série po 10 opakováních. Tento proces mohou usnadnit techniky hlubokého dýchání (3).
Změny životního stylu
Existuje široká škála změn životního stylu, které mohou lidé provést, aby zlepšili příznaky OAB. Tyto zahrnují:
Přestat kouřit
Kouření může příznaky OAB zhoršit. Záchvaty kašle, které se vyskytují u některých kuřáků, mohou také zvýšit epizody úniku moči.
Každý, kdo s OAB kouří, by proto měl zvážit, že přestane kouřit. Lékař může poskytnout radu a podporu lidem, kteří chtějí přestat kouřit.
Diskuse o lécích s lékařem
Některé chemické léky mohou vést k úniku močového měchýře. Lidé s OAB, kteří užívají následující léky, by měli s lékařem probrat možnost alternativ:
- antagonisté alfa-adrenergních receptorů
- antihistaminika
- antipsychotické léky
- diuretika
- svalová relaxancia a sedativa
- opioidy, jako je oxykodon a morfin
Udržování zdravé hmotnosti
Nadměrná hmotnost může způsobit tlak na močový měchýř a pánevní svaly. Zůstat v rozmezí zdravé hmotnosti může pomoci s kontrolou močového měchýře.
O tom, jak bezpečně zhubnout, by se lidé měli poradit s odborníkem.
Řízení zdravotních stavů
Je důležité, aby lidé zvládali symptomy chronických stavů, které mohou přispět k OAB. Ty mohou zahrnovat:
Byliny a doplňky stravy
Někteří lidé mohou chtít vyzkoušet bylinky a doplňky stravy pro OAB:
- Gosha-jinki-gan: Starší výzkum z roku 2015 ukazuje, že tato směs 10 tradičních čínských bylin může pomoci s nykturií, která nereaguje na určité léky (4).
- Reishi (Ganoderma lucidum): Tento bylinný extrakt z východní Asie byl prokázán v jedné starší studii z roku 2007 na mužích s problémy s močovými cestami ke zlepšení symptomů (5).
- Kapsaicin: Tento přírodní lék pochází z chilli papriček. Starší výzkum z roku 2003 ho doporučuje jako účinnou a levnou léčbu hyperaktivních a vysoce citlivých močových měchýřů (6).
- Extrakt z dýňových semen: Starší studie z roku 2014 ukazuje, že může být prospěšný pro nykturii i OAB (7).
- Hydroxid hořečnatý: Ve starší studii z roku 2005 55 % z 20 účastnic uvedlo, že tento doplněk pomohl zlepšit příznaky nykturie (8).
- Vitamin D: Starší studie z roku 2010 zjistila, že vyšší hladiny vitaminu D byly spojeny s nižším rizikem poruch pánevního dna, jako je únik močového měchýře, u žen. Jiná studie z roku 2016 naznačila, že může existovat souvislost mezi nízkými hladinami vitaminu D a epizodami úniku močového měchýře u starších dospělých lidí (9, 10).
Alternativní terapie
Ačkoli je výzkum omezený, následující doplňková nebo alternativní léčba může pomoci s OAB.
Studie z roku 2022 naznačuje, že akupunktura může pomoci snížit příznaky OAB, zejména v kombinaci s lékovou terapií. Autoři však upozorňují, že je vhodný další výzkum (11).
Biofeedback využívá elektrické senzory k monitorování svalů. Lékaři mohou doporučit tuto terapii k léčbě úniku močového měchýře. Výzkum z roku 2016 ukazuje, že jde o prospěšnou léčbu první linie pro děti (12).
Příznaky
Příznaky OAB se liší od člověka k člověku. Mezi běžné příznaky patří:
- Naléhavost: Silná a náhlá potřeba močit s neschopností ji oddálit. Toto je určující příznak OAB.
- Frekvence: Lidé s OAB mají tendenci močit více než 8krát denně a dvakrát nebo vícekrát v noci (13).
- Inkontinence: Popisuje nedobrovolnou ztrátu kontroly močového měchýře, která vede k úniku.
OAB neovlivňuje délku života, ale může ovlivnit kvalitu života. Tento stav může ovlivnit práci, vztahy a spánek. K úspěšnému zvládnutí nebo dokonce vyléčení stavu je vhodné včasné léčení příznaků.
Kdy navštívit lékaře
Lidé, u kterých se objeví změny v močení nebo v návycích při močení, by se měli poradit s lékařem. Naléhavost a frekvence močení jsou spojeny s dalšími zdravotními stavy, včetně infekcí močových cest. Správná diagnóza je proto důležitá pro stanovení odpovídající léčby (14).
Osoba by si měla promluvit s lékařem o možnosti využití alternativních léků a postupů na OAB.
Pokud léčba první linie nepomůže příznaky zlepšit, lékaři mohou navrhnout léčbu druhé linie. Ty mohou zahrnovat i chemické léky.
Pokud se to nedaří, mohou lékaři doporučit léčbu třetí linie v podobě neuromodulace, metody změny nervové aktivity nebo chirurgického zákroku.
Závěr
Domácí postupy a léky na OAB mohou zahrnovat dietní změny, cvičení na kontrolu močového měchýře a změny životního stylu. Lidé s OAB mohou potřebovat vyzkoušet kombinaci různých technik, které jim pomohou zlepšit příznaky.
Člověk by se také mohl poradit s lékařem o tom, jaká léčba by pro něj mohla být nejvhodnější.
Jedině ochranná známka "Superionherbs" garantuje množství účinných látek v níže uvedených extraktech a samozřejmě u každé šarže.
Reishi extrakt, Reishi spór a Reishi Triterpen Max
———
Cordyceps sinensis
———
Sibiřská Čaga
———
Hericium erinaceus
———
Coriolus versicolor (Outkovka pestrá)
———
Shiitake
———
Hlíva ústřičná
———
Agaricus
———
BetaGlukan Maxcell (s Resveratrolem a Acerolou)
———
C-Max komplex (Camu camu s quercetinem)
———
Ashwagandha
———
Kurkumin (fytosomální extrakt), italský patent
———
Rdesno mnohokvěté - He shou wu
———
Graviola - Annona
———
Maca
———
Chitomax
———
Fenuprim
———
Dračí krev
———
Danshen Q10 cardio
———
Šafrán
———
Ostropestřec mariánský (fytosomální extrakt), italský patent
———
Boswellia (fytosomální extrakt), italský patent
———
S-Acetyl-L-Glutathion
———
NMN (nikotinamid mononukleotid)
———
Supík - sirup pro DĚTI na podporu imunity - unikátní složení
———
4x Instantní káva i s extrakty z hub Čaga, Cordyceps a Hericium
———
POSILUJTE ÚČINNĚ PŘEDEVŠÍM IMUNI TU A VČAS
ZÁSADNĚ NEJVYŠŠÍ GARANTOVANOU KVALITOU PŘÍRODNÍCH EXTRAKTŮ
REISHI, CORDYCEPS, ČAGA, AŠVAGANDA, HERI CIUM, MACA, CORIOLUS, KURKUMIN, BETAGLUKAN, GRAVIOLA, HLÍVA ÚSTŘIČNÁ, SHIITAKE, DRAČÍ KREV, C-MAX KOMPLEX, DANSHEN, HE SHOU WU-RDESNO, CHITOMAX, FENUPRIM, MAITAKE, AGARICUS, COPRINUS, ENOKI, SAFFRON, SILYBIN, BOSWELLIA, TRITERPEN MAX, GLUTATHION, SUPÍK - sirup pro děti na podporu imunity, NMN (nikotinamid mononukleotid)...
100% KVALITA JEN V ROSTLINNÝCH KAPSLÍCH
vhodné i pro vegetariány a vegany
CERTIFIKÁTY KLÍČOVÝCH PRODUKTŮ
NEJPOPULÁRNĚJŠÍ STRÁNKY
Zkušenosti klientů s Úspěšnou léčbou především boreliózy, chlamydiózy, únavového syndromu...
100% REISHI - houba mládí a zdravé dlou3 unikátní, bezkonkurenční extrakty h ověkosti -
31 důvodů proč se NENECHÁM OČKOVAT - izraelský rabín Chananya Weisman
Dr. Peter McCullough: Jak přírodně DETOXIKOVAT tělo PO OČKOVÁNÍ mRNA vakcínou (protokol) - video
Devastující efekt pro zdraví - glutaman sodný, aspartam a další excitotoxiny
Jak se přírodní cestou uzdravit z chronické Boreliózy, Chlamydiózy, EB virózy... únavového syndromu
CORDYCEPS - silná imunita a nárůst energie
Překyselené tělo: začátek vážné nemoci
Protokol pro prevenci pro uzdravené klienty - Ing. Zdeněk Rozehnal
BOSWELIA serrata (kadidlo) - jeden z nejsilnějších přírodních léků Matky Země
Tibetská houba, tibetské krystaly a kombucha - darování, prodej
Léčte záněty a ne Cholesterol, MUDr. Marc Sircus
100% ČAGA ze Sibiře, nejvyšší množství účinných látek garantující Certifikát
Mamografie způsobuje rakovinu prsu, MUDr. Ben Johnson, M.D., N.M.D., D.O.
Účinný lék na rakovinu plic na Kubě, proč ho mít nemůžeme? Leif Davenport
Artróza - kmenové buňky - Podvod!
Lékaři se sami uzdravili z Roztroušené sklerózy, prof. George Jelinek, dr. Terry Wahlsová
Jak se skutečně zdravě stravovat...
Proč průběžně a jak detoxikovat tělo
PROTINÁDOROVÝ účinek extraktů z REISHI a CORIOLUSU na úrovni klinických studií
Žaloba na farmaceutické korporace, MUDr. Matthias Rath
Koloidní stříbro - účinné přírodní antibiotikum, hustoty koloidního stříbra, doporučené dávkování
Odstranění rtuti, hliníku a dalších toxinů z těla, včetně p revence - MUDr. Dietrich Klinghardt
Zblblo již lidstvo natolik, že se nechá obelhat pohádkami o vražedném oxidu uhličitém?
Jak na Parkinsona? Glutathionem, Hericiem a odstraněním neurotoxinů Chlorellou
Proč my máme potravinové alergie, přičemž je naši prarodiče neměli?
CHRONICKÁ BORELIÓZA, CHLAMYDIE...? ÚNAVOVÝ SYNDROM
Osvědčený postup pro léčbu boreliozy a dalších koinfekcí, když ortodoxní chemická medicína (3 týdenní nitrožilní antibiotická léčba ceftriaxonem) a následně klasická - 3 antibiotika - minocyclin, azitromycin, entizol a 2 antituberkulotika - arficin a nidrazid i po 18 měsících aplikace u mě totálně selhala.
Cílem správné medicíny je předcházení nemocí a prodloužení zdravé dlouhověkosti. Ideálem medicíny je odstranit mít potřebu lékaře.
MUDr. William J. Mayo
Za účinné se z Reishi považují pouze kvalitně provedené a čisté extrakty, které mají dobrou biologickou dostupnost a jsou zbavené nestravitelného chitinu; nelze tedy použít pouhý prášek z usušené houby.
EXTRAKT SPÓR
TRITERPEN MAX
ZDE ROSTE NEJÚČINNĚJŠÍ REISHI
DUANWOOD RED REISHI
zdroj výše nejúčinnějších extraktů
Video z návštěvy Čechů u pěstitelů Duanwood Red Reishi v Číně, v horské oblasti Jiangshan
MYKOLOGIE, HISTORIE, PĚSTOVÁNÍ, ÚČINNÉ LÁTKY, JAK JE TO S JEJÍ KVALITOU?
CORDYCEPS - video
ČAGA - video
HERICIUM - video
BETAGLUKAN HLÍVA
extrakt extrakt
BETAGLUKAN - video
KURKUMIN AŠVAGANDA
extrakt extrakt
ASHWAGANDHA - video
RDESNO ANNONA
extrakt extrakt
TEČKOVANÉ PŘÍBĚHY
dokument z 31. srpna 2022
Nadační fond Svědomí Národa
KUBEK 2009
DOKUMENT ČT 2
BYZNYS V BÍLÝCH PLÁŠTÍCH
DOKUMENT ČT 2
ŠKODLIVOST MOBILNÍCH SÍTÍ
možná i proto je tolik nemocných, říká česká vědkyně, vedoucí týmu Centra buněčného a tkáňového inženýrství FN u sv. Anny...
doc. RNDr. Irena Koutná, Ph.D.
Aktualizovaný jmenný seznam s portovců zemřelých od 1.1.2021 do 31.12.2023 v souvislosti s "vakcinací" na covid
PATOLOG dr. Ryan Cole oprávněně VAROVAL
RENOMOVANÝ PATOLOG dr. RYAN COLE - přednáška
ALARMUJÍCÍ EFEKT covid (spike) injekcí (mRNA) na mozek, srdce, ledviny a ostatní orgány
- Spousta lidí postrádá enzym, který rozkládá RNA
- Naprosto porušujeme Norimberský kodex z roku 1947...
český dabing - 17:08
Lékařský summit, San Antonio, Texas, USA - 27.7.2021
AMERICA´S FRONTLINE DOCTORS
POSTAVIT SE NA ODPOR
ZAČNĚTE U SEBE
ZÁKLADEM ZDRAVÍ JE PREVENCE S NÁVRATEM K PŘÍRODĚ
Doporučuji:
každé ráno cca 30 minut před snídaní
vypít cca 4 dcl vlažné čisté pramenité vody s citrónem (můžete přidat až půl lžičky jedlé sody) a pro posílení imunity a energie můžete použít dvojitý extrakt (1-2 kapsle) z
a nejdříve po 15 minutách:
- kefír z tibetské houby 3dcl
- lněné semínko až 30 g - 3 PL
- mletá skořice /max. 4 g za den/
případně nejen pro psychiku:
- Ashwagandhu /1-2 kapsle denně/
pro střevo kvalitní probiotika:
- kysané zelí, které si sami jednoduše vyrobíte POUZE VY! Pozor na "BRUSELSKÉ" kysané zelí! S éčkama
Otevřený dopis ministrovi zdravotnictví: Medici proti diskriminaci - 24. ledna 2022
Můžete zavolat ministru Válkovi
728 264 930
Můžete mu i napsat: valekv@psp.cz, Vlastimil.Valek@top09.cz
Vzorový dopis škole pro studenty, kteří nechtějí podlehnout povinnému očkování proti covidu-19
Fakta nepřestávají existovat tím, že se o nich nesmí hovořit. Pravda je dcerou času
SVĚT SE ZBLÁZNIL
Toto je novodobá reklama na co?
MUDr. Anastasia Maria Loupis: Tento model je v ohrožení života