Kdy byste měli večer přestat jíst?
- Pixabay
Barbora Nová
O přesné době, kdy byste měli přestat jíst během dne, se vedou diskuse již delší dobu. Na to, kdy člověk přestane jíst, má vliv mnoho faktorů, například chuť k jídlu, zvyky, kultura, pracovní rozvrh, osobní preference a sociální prostředí.
Většina lidí se obává především toho, že příliš pozdní jídlo může přispět k přibývání na váze. Každý má svůj názor na nejvhodnější dobu, kdy přestat jíst, ale možná vás zajímá, zda je něco z toho založeno na vědeckém výzkumu.
Tento článek se zabývá nejvhodnější dobou pro ukončení jídla a zdravotními účinky pozdního jídla.
Kdy se doporučuje přestat jíst?
Mnoho lidí se zajímá o to, kdy by měli přestat jíst v noci, a to kvůli názoru, že pozdní noční jídlo způsobuje přibývání na váze.
Je dobře známo, že konzumace většího množství jídla, než tělo potřebuje, přispívá k přibývání na váze. Pokud tedy jíte hodně pozdě v noci navíc k pravidelným jídlům, můžete přibírat na váze (1).
Nedávno se výzkum zabýval načasováním příjmu potravy a jeho vlivem na zdraví (1).
To znamená, že na vaši hmotnost a zdraví může mít vliv nejen to, co jíte, ale také kdy jíte.
Ačkoli neexistuje žádný stanovený čas, kdy byste měli přestat jíst v noci, různé níže uvedené přístupy vám mohou pomoci najít čas, který vám vyhovuje.
Cirkadiánní rytmus
24hodinové tělesné hodiny, známé také jako váš cirkadiánní rytmus, mohou ovlivnit nejvhodnější dobu k jídlu na základě svého vlivu na hlad, vstřebávání živin, citlivost na inzulín a metabolismus (2, 3, 4).
Abyste se přizpůsobili svým tělesným hodinám, je doporučené stravovací okno kratší nebo rovné 8-12 hodinám denně, během denního světla. Jídlo mimo toto okno může vést k tomu, že vaše tělo zpracovává kalorie méně efektivně, což může přispět k přibývání na váze (5).
Jedna studie zjistila, že když byly myši krmeny jídlem s vysokým obsahem tuku v souladu s jejich cirkadiánním rytmem, měly výrazně nižší hmotnost než myši krmené stejným jídlem s vysokým obsahem tuku mimo jejich cirkadiánní rytmus (6).
Navíc stravování po dobu delší než 12 hodin denně může zvyšovat riziko obezity, cukrovky a srdečních onemocnění (3).
V malé studii zahrnující 8 mužů s prediabetem vedlo stravování v šestihodinovém rozmezí od 8 do 14 hodin ke zlepšení hladiny cukru v krvi, krevního tlaku a chuti k jídlu (7).
V jiné studii byla hladina cukru v krvi nalačno u dospělých s prediabetem nižší, když jedli v časovém okně od 8 do 17 hodin než od 12 do 21 hodin (8).
To může být důvodem, proč pracovníci pracující na směny - jejichž pracovní doba je pravděpodobně nepravidelná - mohou být více ohroženi chronickými onemocněními, jako je vysoká hladina cholesterolu a cukrovka (9, 10, 11, 12, 13).
Související zvýšené riziko chronických onemocnění však může být způsobeno kombinací nekvalitního spánku, nepravidelného stravovacího režimu a dalších faktorů (14).
Přerušovaný půst
Přerušovaný půst zahrnuje stravování v určitém časovém okně - často 8-12 hodin - v průběhu libovolné doby během dne. Tím se mírně liší od stravování podle tělesných hodin.
Přerušovaný půst je spojován se zlepšením hladiny cukru v krvi, cholesterolu, tělesného tuku a zánětů (15).
Mnohé režimy přerušovaného půstu doporučují vynechat snídani a většinu jídel si dát později během dne (16, 17, 18).
Některé studie však uvádějí, že konzumace většího množství snídaně a menšího množství večerního jídla může vést k lepší kontrole hladiny cukru v krvi, snížení množství tělesného tuku a nižší hladovosti (15, 19).
Zkrácení jídelního okna na 12 hodin nebo méně může minimalizovat bezmyšlenkovité svačení, a tím snížit celkový příjem kalorií a zabránit přibývání na váze (20).
Shrnutí:
- Výzkumy týkající se nejvhodnější doby, kdy přestat jíst v noci, se různí. Zatímco některé studie používají přerušovaný půst jako vodítko pro načasování jídla, jiné se domnívají, že lepší volbou je jíst v souladu s hodinami vašeho těla.
Účinky pozdního nočního jídla
Jídlo pozdě v noci může mít vliv na vaši hmotnost, riziko onemocnění, reflux kyseliny a výběr potravin.
Přibývání na váze
Ačkoli se mnoho lidí obává, že příliš pozdní jídlo může přispívat k přibývání na váze, výzkumy nejsou jednoznačné.
Jednou z teorií, která může toto tvrzení podporovat, je myšlenka, že schopnost vašeho těla spalovat snědenou potravu - nazývaná také termogeneze vyvolaná jídlem - se v průběhu dne liší. Ráno je vyšší a večer nižší (21).
Omezení příjmu potravy pozdě večer může také nepřímo vést ke snížení příjmu kalorií, a tím zabránit přibývání na váze (21).
Metabolický syndrom
Četné studie ukazují, že pozdní konzumace jídla nebo konzumace jídla v širokém jídelním okně může zvýšit riziko metabolického syndromu (5, 21, 22, 23, 24).
Metabolický syndrom je skupina onemocnění, která zahrnuje inzulinovou rezistenci, obezitu, vysoký krevní tlak a vysokou hladinu cholesterolu (25).
Jedna studie se zabývala metabolickými účinky pozdní večeře (21:00) oproti běžné večeři (18:00) u 20 dospělých osob. Pozdní večeře měla za následek vyšší hladinu cukru v krvi následujícího rána a snížené odbourávání tuků ze stravy ve srovnání s běžnou večeří (22).
Z dlouhodobého hlediska to může přispívat ke vzniku obezity.
Reflux
V závislosti na velikosti a kvalitě jídla může příliš pozdní večeře zvýšit riziko refluxu kyselin, zejména pokud jdete spát krátce po jídle (26).
K refluxu dochází, když kyselina v žaludku začne dráždit sliznici jícnu. Z dlouhodobého hlediska může způsobit gastroezofageální refluxní chorobu (GERD) (26).
Ve studii, která u zdravých dospělých osob porovnávala účinky jídla v 18:00 a ve 21:00, se ukázalo, že časná večeře snižuje příznaky refluxu (27).
Špatný výběr potravin
Jídlo v pozdějších hodinách může vést k přejídání nebo k výběru snadných a rychlých jídel, která jsou pravděpodobně nezdravá, jako jsou chipsy, sladkosti nebo zmrzlina (28, 29).
Ve studii provedené mezi 104 obézními lidmi si totiž 45% z nich vybralo jako svačinu večer a v noci sladkosti (29).
Navíc nedostatečné stravování během dne může vést k přejídání v noci. Jeden přehled prokázal, že ti, kteří jedli méně než průměrná tři jídla denně, se cítili méně sytí než ti, kteří jedli tři a více jídel (30).
Volba méně sytých jídel může také zvýšit chuť na jídlo (31).
Ve studii zahrnující 35 mužů s obezitou se u těch, kteří dodržovali sytou stravu s vysokým obsahem bílkovin a vlákniny, projevila menší chuť na jídlo (32).
Shrnutí:
- Jídlo pozdě večer může vést k refluxu kyseliny a negativně ovlivnit hospodaření s cukrem v krvi, krevní tlak a hmotnost. To může být způsobeno mnoha faktory, například špatným výběrem potravin.
Jednoduché tipy, jak zastavit chutě na jídlo pozdě v noci
Následuje několik základních strategií, které vám můhou pomoci vyhnout se jídlu pozdě v noci.
Dopřávejte si pravidelná jídla. Pravidelné jídlo během dne - zejména takové, které je velmi syté, například s vysokým obsahem vlákniny a bílkovin - může snížit vaši touhu jíst pozdě v noci (32).
Vyhněte se uchovávání svačin doma. "Sejde z očí, sejde z mysli" se týká nočního svačení. Čím více je potravina na očích, tím větší je pravděpodobnost, že ji sníte. Pokud vás láká svačit v noci, umístěte svačinu na místo, kde na ni není vidět - nebo ji doma nenechávejte (33).
Čistěte si zuby. Když si čistíte zuby, jako byste svému tělu říkali, že jste pro dnešek skončili s jídlem. Navíc některé potraviny po vyčištění zubů nechutnají dobře. Zkoušeli jste hned poté sníst pomeranč? Nedoporučuji (34).
Pijte bylinkový čaj. Místo přehrabování se v ledničce po dlouhém dni si zkuste vytvořit nové zdravé návyky, které nezahrnují jídlo. Jedním z jednoduchých nápadů je uvařit si konvici například uklidňujícího heřmánkového čaje (35).
Jděte spát dříve. Když zůstanete dlouho vzhůru, můžete mít v noci více příležitostí k nájezdu na ledničku. Nedostatečný spánek také může zvýšit hladinu hormonu hladu, což vede k tomu, že budete jíst více. Snažte se každou noc spát 7-8 hodin (36, 37).
Závěr
Důkazy potvrzují, že pozdní jídlo může negativně ovlivnit hmotnost a rizikové faktory metabolismu. Stejně důležitá je však i kvalita a množství jídla.
Nejlepší čas, kdy přestat jíst, může záviset na vašich individuálních preferencích a také na dalších faktorech, jako je práce, míra hladu a kulturní zvyklosti.
Odkyselení organismu - základy
Sami jsme tím nejlepším lékem. To, co den co den děláte, určuje, jakým způsobem a jak dlouho budete žít.
Prof. Kurt Tepperwein
Člověk se narodí s tělem, které je za optimálních podmínek naprogramované na přibližně 130 let života. Podle toho, jak se o něj stará, závisí, zda zestárne ve zdraví, nebo onemocní a zemře předčasně. Tento program dlouhověkosti je ale narušen nepřirozeným způsobem života: nevyhovující stravou, stresem, nadměrným užíváním chemických látek (léků), znečištěným životním prostředím a podobně. Dochází k narušení acidobazické rovnováhy v těle (dynamická rovnováha kyselin a zásad, tj. stálý poměr mezi jejich tvorbou a vylučováním), což je důvodem vzniku různých nemocí a utrpení. Naše tělo se stává překyseleným.
Aby bylo acidobazické hospodaření vyrovnané, tělo potřebuje 2/3 zásad a 1/3 kyselin. Lidské tělo funguje v zásaditém pásmu, přičemž si udržuje hodnotu pH v krvi 7,36 až 7,44. Nejjednodušším způsobem určení obsahu kyseliny v tělesných tekutinách je určení pH v moči. Její ideální hodnota je 7,4 až 7,5, běžná hodnota je bohužel často kolem 5,5. Pro kontrolu pH jsou vhodné selektivní indikátorové papírky s přiloženou barevnou škálou a měrkou i s desetinami na přesné vyhodnocení reakce. Hodnota pH v moči se během dne mění. Doporučuje se měřit její pH vícekrát za den při močení:
- před snídaní 7.00 h. - Ráno bývá moč nejkyselejší v důsledku očisty od kyseliny během noci. Ranní moč přesně odráží obsah kyseliny v tělesných tekutinách. Optimální hodnota je 6,8.
- dopoledne 10.00 h. - 2 až 3 hodiny po zásadité snídani (optimální je ovoce). V důsledku přílivu zásad by měla být hodnota pH kolem 7,4.
- před obědem 12.00 h. klesnou hodnoty znovu do kyselého pásma pod 6,5, neboť v důsledku látkové přeměny vznikl odpad.
- odpoledne 16.00 h. - po přílivu zásad by pH znovu mělo dosáhnout hodnoty nejméně 7,4.
- před večeří 18:00 - pH se znovu nachází v kyselém pásmu pod hodnotou 7.
Když se člověk dlouhodobě cítí unavený, bez nálady, bývá často nemocný, má špatné trávení a bolí ho hlava, je to důkazem toho, že se v těle nachází nadbytek kyselin. Také naše nepřirozené stravovací návyky zapříčinily, že podíl zásad v našem těle je prakticky stále velmi nízký, a tak je tělo většiny lidí překyselené. Pokud se k tomu přidají ještě negativní emoce (hněv, hodně stresu), překyselenost se zvýší ještě více. Naše tělo potřebuje tedy zásady a pokud tyto nejsou dostatečně obsažené ve stravě, tělo si zásadité látky vytáhne nejprve z vaziva, cév a kostí. Takto se pokouší zneutralizovat přebytek kyselin. Tím se ale z těla odčerpávají minerály. Přestože je překyselení těla obrovskou zátěží, jeho následek v podobě trvalé demineralizace je ještě horší. Pociťuje ho celé tělo, ohrožené je fungování všech orgánů a ani endokrinní žlázy nemohou dostatečně vykonávat svou funkci. Tlak krve se dostává mimo normy, zuby jsou ohroženy kazem, lámou se nehty, ve zvýšené míře vypadávají vlasy, kosti a klouby se stávají křehkými. Dochází k akutním a konečně k chronickým zánětům kloubů a k obávané osteoporóze.
Čím větší je zatížení kyselinami, tím závažnější je nemoc. Dalším následkem s mnohem horšími účinky je poškození cév, což může vést k srdečnímu infarktu, mozkové mrtvici, křečovým žilám a vředům bérce.
Je zřejmé, že překyselený organismus nemůže být zdravý. Při překyselení organismu trvajícím nejednou i desítky let nestačí pouze přejít na zásadotvorné potraviny, jako je ovoce a zelenina, ale tělu třeba dodávat i doplňky stravy s obsahem minerálních látek.
Základem každé léčby je důsledná očista těla od kyselin a následné doplnění minerálů
Zlatá pravidla dobrého zdraví:
- pravidelně odkyselovat organismus a následně ho remineralizovat,
- pít dostatek tekutin (2-3 litry denně): čistou neznehodnocenou vodu bez bublinek, zelený čaj,
- přijímat zásaditou stravu, denně čerstvou zeleninu a ovoce (50% stravy),
- konzumovat co nejvíce čerstvých potravin,
- omezit v potravě nadměrný příjem bílkovin (maso), snížit příjem cukru, soli, bílé mouky, vyloučit toxiny (alkohol, nikotin),
- jíst v klidu a každé sousto důkladně rozžvýkat,
- nejíst po 18. hodině,
- příležitostně se postit,
- udržovat si ideální hmotnost,
- dostatečný denní přísun antioxidantů a vitaminu C spolu s jeho důležitým kofaktorem - OPC, které spolu chrání kolagen a elastin a udržují pokožku elastickou a hladkou,
- po 40. roce života dodávat tělu koenzym Q10 jako doplněk výživy,
- pravidelný pobyt na čerstvém vzduchu spolu s pohybem (nordic walking, cyklistika, plavání, lyžování, turistika, tanec, skákání na trampolíně atd.),
- přirozeně a zhluboka dýchat,
- používat doma, na pracovišti, v autě ionizátor ovzduší, který produkuje vitální ionty aktivního kyslíku,
- vyhýbat se stresům, snažit se pozitivně myslet,
- dopřávat si pravidelně zásaditou koupel spolu se zásaditou péčí o pokožku.
- infrasauna 20 minut denně
Názory odborníků, kteří jsou na Vaší straně:
- „Veškerá takzvaná přirozená úmrtí nejsou totiž nic jiného, než přílišná, pro buňky těla už konečná, tedy až nesnesitelná míra zasycenosti kyselostí,“ za svůj dlouhý a plodný život to řekl už mnohokrát George Crile z Clewelandu, jeden z nejuznávanějších chirurgů na světě
- „Nesčetné názvy zhoubných a degenerativních nemocí nejsou vůbec důležité – důležitá je hlavně skutečnost, že všechny ty zhoubné nemoci mají v podstatě stejnou základní příčinu: to znamená, že máte už delší dobu neustálou přemíru kyselosti v těle.“ - MUDr. Theodore A. Baroody, v knize “Zvyšuj svou zásaditost nebo prostě zemři” (“Alcalize or Die”)
- „Zvýšená kyselost organizmu je totiž zcela základní příčinou také všech ostatních soudobých degenerativních nemocí. Když v těle dojde k velkému porušení tzv. acidobazické rovnováhy, začne organizmus svou kyselost a toxické látky ukládat do některých tělesných tkání i kostí v mnohem vyšší míře, protože už je nedokáže potem, močí a stolicí prostě včas vyloučit. Pak se teprve s neuvěřitelnou pravidelností a vysokou pravděpodobností u člověka objevují velice vážné, až smrtelné nemoci“ - MUDr. Robert O. Young
Necpěte se zbytečně chemickými léky zakyselující organismus, zvláště které nic neuzdravují - protizánětlivé, tišící zánět a bolest - zásadujte tělo!
Stále platné nutriční doporučení od expertů z Harvardu už z roku 2011!
Odborníci z Harvard School of Public Health uveřejnili v roce 2011 nové nutriční doporučení ve formě tzv. talíře zdravého stravování, který byl určen americkému ministerstvu zemědělství a dalším odborníkům. Univerzita touto novou směrnicí nahradila překonanou a zavádějící potravinovou pyramidu, protože ta byla ovlivněna finančními zájmy, mj. "mléčnou" lobby. V této souvislosti konstatovali:
Američané jsou dnes nejbohatším národem na světě, ale zároveň nejtlustším a nejnemocnějším
Tato nová "pyramida" shrnuje nejlepší dietní informace, které jsou dnes k dispozici a nejsou vytesané do kamene, protože vědci nepochybně objeví v následujících letech nové informace pro zdravé stravování.
Doporučení:
- 50% zelenina a ovoce (nepočítat do toho brambory), omezeně brambory, protože mají negativní dopad na hladinu cukru v krvi (mají vysoký glykemický index)
- 25% celozrná strava, nižší vliv na hladinu krevního cukru a inzulínu oproti rafinovaným obilovinám
- 25% protein - bílé maso, fazole a ořechy, přičemž omezte červené maso a vyhněte se zpracovanému jako je například slanina a klobásy
Používejte zdravé rostlinné oleje a vyhýbejte se částečně hydrogenovaným olejům, které obsahují nezdravé trans-tuky. Pijte vodu, kávu nebo čaj. Vyhýbejte se sladkým nápojům, vyřaďte - omezte mléko a mléčné výrobky - jedna až dvě porce denně jen pokud si to přejete a omezte džusy - maximálně malá sklenice denně.
S nízkým obsahem tuku neznamená zdravé
Experti z Harvardu doporučují vyřadit z jídelníčku mléčné výrobky s tím, že k získávání vápníku pro lidský organismus je mnohem vhodnější například zelenina jako je kapusta, brokolice nebo květák, případně ze sojového mléka nebo luštěnin a ořechů.
Zdroj: Harvard - Healthy Eating Plate
Jedině ochranná známka "Superionherbs" garantuje množství účinných látek v níže uvedených extraktech a samozřejmě u každé šarže.
Reishi extrakt, Reishi spór a Reishi Triterpen Max
———
Cordyceps sinensis
———
Sibiřská Čaga
———
Hericium erinaceus
———
Coriolus versicolor (Outkovka pestrá)
———
Shiitake
———
Hlíva ústřičná
———
Agaricus
———
BetaGlukan Maxcell (s Resveratrolem a Acerolou)
———
C-Max komplex (Camu camu s quercetinem)
———
Ashwagandha
———
Kurkumin (fytosomální extrakt), italský patent
———
Rdesno mnohokvěté - He shou wu
———
Graviola - Annona
———
Maca
———
Chitomax
———
Fenuprim
———
Dračí krev
———
Danshen Q10 cardio
———
Šafrán
———
Ostropestřec mariánský (fytosomální extrakt), italský patent
———
Boswellia (fytosomální extrakt), italský patent
———
S-Acetyl-L-Glutathion
———
NMN (nikotinamid mononukleotid)
———
Supík - sirup pro DĚTI na podporu imunity - unikátní složení
———
4x Instantní káva i s extrakty z hub Čaga, Cordyceps a Hericium
———
POSILUJTE ÚČINNĚ PŘEDEVŠÍM IMUNI TU A VČAS
ZÁSADNĚ NEJVYŠŠÍ GARANTOVANOU KVALITOU PŘÍRODNÍCH EXTRAKTŮ
REISHI, CORDYCEPS, ČAGA, AŠVAGANDA, HERI CIUM, MACA, CORIOLUS, KURKUMIN, BETAGLUKAN, GRAVIOLA, HLÍVA ÚSTŘIČNÁ, SHIITAKE, DRAČÍ KREV, C-MAX KOMPLEX, DANSHEN, HE SHOU WU-RDESNO, CHITOMAX, FENUPRIM, MAITAKE, AGARICUS, COPRINUS, ENOKI, SAFFRON, SILYBIN, BOSWELLIA, TRITERPEN MAX, GLUTATHION, SUPÍK - sirup pro děti na podporu imunity, NMN (nikotinamid mononukleotid)...
100% KVALITA JEN V ROSTLINNÝCH KAPSLÍCH
vhodné i pro vegetariány a vegany
CERTIFIKÁTY KLÍČOVÝCH PRODUKTŮ
NEJPOPULÁRNĚJŠÍ STRÁNKY
Zkušenosti klientů s Úspěšnou léčbou především boreliózy, chlamydiózy, únavového syndromu...
100% REISHI - houba mládí a zdravé dlou3 unikátní, bezkonkurenční extrakty h ověkosti -
31 důvodů proč se NENECHÁM OČKOVAT - izraelský rabín Chananya Weisman
Dr. Peter McCullough: Jak přírodně DETOXIKOVAT tělo PO OČKOVÁNÍ mRNA vakcínou (protokol) - video
Devastující efekt pro zdraví - glutaman sodný, aspartam a další excitotoxiny
Jak se přírodní cestou uzdravit z chronické Boreliózy, Chlamydiózy, EB virózy... únavového syndromu
CORDYCEPS - silná imunita a nárůst energie
Překyselené tělo: začátek vážné nemoci
Protokol pro prevenci pro uzdravené klienty - Ing. Zdeněk Rozehnal
BOSWELIA serrata (kadidlo) - jeden z nejsilnějších přírodních léků Matky Země
Tibetská houba, tibetské krystaly a kombucha - darování, prodej
Léčte záněty a ne Cholesterol, MUDr. Marc Sircus
100% ČAGA ze Sibiře, nejvyšší množství účinných látek garantující Certifikát
Mamografie způsobuje rakovinu prsu, MUDr. Ben Johnson, M.D., N.M.D., D.O.
Účinný lék na rakovinu plic na Kubě, proč ho mít nemůžeme? Leif Davenport
Artróza - kmenové buňky - Podvod!
Lékaři se sami uzdravili z Roztroušené sklerózy, prof. George Jelinek, dr. Terry Wahlsová
Jak se skutečně zdravě stravovat...
Proč průběžně a jak detoxikovat tělo
PROTINÁDOROVÝ účinek extraktů z REISHI a CORIOLUSU na úrovni klinických studií
Žaloba na farmaceutické korporace, MUDr. Matthias Rath
Koloidní stříbro - účinné přírodní antibiotikum, hustoty koloidního stříbra, doporučené dávkování
Odstranění rtuti, hliníku a dalších toxinů z těla, včetně p revence - MUDr. Dietrich Klinghardt
Zblblo již lidstvo natolik, že se nechá obelhat pohádkami o vražedném oxidu uhličitém?
Jak na Parkinsona? Glutathionem, Hericiem a odstraněním neurotoxinů Chlorellou
Proč my máme potravinové alergie, přičemž je naši prarodiče neměli?
CHRONICKÁ BORELIÓZA, CHLAMYDIE...? ÚNAVOVÝ SYNDROM
Osvědčený postup pro léčbu boreliozy a dalších koinfekcí, když ortodoxní chemická medicína (3 týdenní nitrožilní antibiotická léčba ceftriaxonem) a následně klasická - 3 antibiotika - minocyclin, azitromycin, entizol a 2 antituberkulotika - arficin a nidrazid i po 18 měsících aplikace u mě totálně selhala.
Cílem správné medicíny je předcházení nemocí a prodloužení zdravé dlouhověkosti. Ideálem medicíny je odstranit mít potřebu lékaře.
MUDr. William J. Mayo
Za účinné se z Reishi považují pouze kvalitně provedené a čisté extrakty, které mají dobrou biologickou dostupnost a jsou zbavené nestravitelného chitinu; nelze tedy použít pouhý prášek z usušené houby.
EXTRAKT SPÓR
TRITERPEN MAX
ZDE ROSTE NEJÚČINNĚJŠÍ REISHI
DUANWOOD RED REISHI
zdroj výše nejúčinnějších extraktů
Video z návštěvy Čechů u pěstitelů Duanwood Red Reishi v Číně, v horské oblasti Jiangshan
MYKOLOGIE, HISTORIE, PĚSTOVÁNÍ, ÚČINNÉ LÁTKY, JAK JE TO S JEJÍ KVALITOU?
CORDYCEPS - video
ČAGA - video
HERICIUM - video
BETAGLUKAN HLÍVA
extrakt extrakt
BETAGLUKAN - video
KURKUMIN AŠVAGANDA
extrakt extrakt
ASHWAGANDHA - video
RDESNO ANNONA
extrakt extrakt
TEČKOVANÉ PŘÍBĚHY
dokument z 31. srpna 2022
Nadační fond Svědomí Národa
KUBEK 2009
DOKUMENT ČT 2
BYZNYS V BÍLÝCH PLÁŠTÍCH
DOKUMENT ČT 2
ŠKODLIVOST MOBILNÍCH SÍTÍ
možná i proto je tolik nemocných, říká česká vědkyně, vedoucí týmu Centra buněčného a tkáňového inženýrství FN u sv. Anny...
doc. RNDr. Irena Koutná, Ph.D.
Aktualizovaný jmenný seznam s portovců zemřelých od 1.1.2021 do 31.12.2023 v souvislosti s "vakcinací" na covid
PATOLOG dr. Ryan Cole oprávněně VAROVAL
RENOMOVANÝ PATOLOG dr. RYAN COLE - přednáška
ALARMUJÍCÍ EFEKT covid (spike) injekcí (mRNA) na mozek, srdce, ledviny a ostatní orgány
- Spousta lidí postrádá enzym, který rozkládá RNA
- Naprosto porušujeme Norimberský kodex z roku 1947...
český dabing - 17:08
Lékařský summit, San Antonio, Texas, USA - 27.7.2021
AMERICA´S FRONTLINE DOCTORS
POSTAVIT SE NA ODPOR
ZAČNĚTE U SEBE
ZÁKLADEM ZDRAVÍ JE PREVENCE S NÁVRATEM K PŘÍRODĚ
Doporučuji:
každé ráno cca 30 minut před snídaní
vypít cca 4 dcl vlažné čisté pramenité vody s citrónem (můžete přidat až půl lžičky jedlé sody) a pro posílení imunity a energie můžete použít dvojitý extrakt (1-2 kapsle) z
a nejdříve po 15 minutách:
- kefír z tibetské houby 3dcl
- lněné semínko až 30 g - 3 PL
- mletá skořice /max. 4 g za den/
případně nejen pro psychiku:
- Ashwagandhu /1-2 kapsle denně/
pro střevo kvalitní probiotika:
- kysané zelí, které si sami jednoduše vyrobíte POUZE VY! Pozor na "BRUSELSKÉ" kysané zelí! S éčkama
Otevřený dopis ministrovi zdravotnictví: Medici proti diskriminaci - 24. ledna 2022
Můžete zavolat ministru Válkovi
728 264 930
Můžete mu i napsat: valekv@psp.cz, Vlastimil.Valek@top09.cz
Vzorový dopis škole pro studenty, kteří nechtějí podlehnout povinnému očkování proti covidu-19
Fakta nepřestávají existovat tím, že se o nich nesmí hovořit. Pravda je dcerou času
SVĚT SE ZBLÁZNIL
Toto je novodobá reklama na co?
MUDr. Anastasia Maria Loupis: Tento model je v ohrožení života