Co znamenají chutě na jídlo? Vysvětlení faktů a mýtů
- Pixabay
Barbora Nová
Pokud máte chuť na jídlo, může to být důsledek fyzické nebo psychické příčiny. Mezi fyzické příčiny může patřit nedostatek spánku, zatímco mezi psychické příčiny může patřit stres. Pokud jde o význam vašich chutí na jídlo, existují však některé mýty.
Chutě na jídlo jsou velmi časté. Je obtížné je ignorovat a obvykle se projevují intenzivní nebo naléhavou touhou po určitém druhu jídla - i když se žádané potraviny u jednotlivých lidí liší.
Chutě na jídlo mohou být vyvolány různými faktory - ať už fyzickými, nebo psychickými. V některých případech mohou být také známkou základního onemocnění a neměly by být ignorovány.
Tento článek se zabývá tím, co mohou vaše chutě na jídlo znamenat, a také možnými příčinami, které za nimi stojí.
Možné příčiny vašich chutí k jídlu
Chuť na jídlo může být způsobena několika faktory, které lze obvykle rozdělit do dvou hlavních kategorií: fyzické a psychické. Jejich uvědomění vám může pomoci určit, které faktory konkrétně vaše chutě vyvolávají.
Fyzické příčiny
- Nerovnováha leptinu a ghrelinu. Nerovnováha těchto hormonů hladu a sytosti může u některých lidí způsobovat větší chuť na jídlo než u jiných (1).
- Těhotenství. Hormonální změny v těhotenství mohou ovlivnit vaše čichové a chuťové receptory, což může vést k intenzivnějším chutím (2).
- Premenstruační syndrom (PMS). Změny hormonů estrogenu a progesteronu, ke kterým dochází těsně před menstruací, mohou zesílit chutě, zejména na potraviny bohaté na sacharidy (3, 4).
- Nedostatek spánku. Příliš málo nebo nekvalitní spánek může narušit hladinu hormonů zodpovědných za regulaci hladu, sytosti a cyklů spánek-bdění, což může zesílit chuť na jídlo, zejména večer (5, 6).
- Strava chudá na živiny. Živiny, jako jsou bílkoviny a vláknina, vám mohou pomoci cítit se sytí. Strava s nízkým obsahem těchto živin může způsobit pocit hladu nebo chutě na jídlo, i když jste jinak snědli dostatek kalorií (7, 8).
- Špatná hydratace. Příjem příliš malého množství tekutin může u některých lidí zesílit pocity hladu nebo chutě (9).
- Vaše střevní flóra. Existují určité důkazy o tom, že typ bakterií přítomných ve střevech může ovlivňovat četnost a typ chutí, které můžete mít. K potvrzení této souvislosti je však zapotřebí dalšího výzkumu (10).
- Fyzická aktivita. Zvýšení fyzické aktivity, i kdyby to mělo být jen častější chození, může pomoci snížit chuť na jídlo. Stejně tak méně pohybu než obvykle může způsobit, že budete mít větší chuť na jídlo (11).
- Vysoce zpracované potraviny. Existují určité důkazy, že vysoce zpracované potraviny bohaté na přidaný tuk a cukr mohou vyvolávat příznaky podobné závislosti, což může vést ke zvýšení chuti na jídlo (12).
- Frekvence, s jakou jíte potraviny, na které máte chuť. Méně častá konzumace craved food může být účinnější při snižování chuti na danou potravinu než konzumace malé porce této potraviny, kdykoli na ni dostanete chuť (11, 13, 14).
Mentální příčiny
- Stres. Stres může zvýšit hladinu hormonu kortizolu. Vysoká hladina kortizolu může souviset s hladem, chutí na jídlo a vyšší pravděpodobností stresového chování nebo přejídání (1).
- Vaše osobnost. Některé důkazy naznačují, že lidé, kteří jsou impulzivnější nebo mají vyšší skóre v ukazatelích návykové osobnosti, mohou mít také vyšší pravděpodobnost, že budou mít chutě na jídlo (12, 15).
- Kontext stravování. Váš mozek si může spojovat konzumaci určité potraviny s určitým kontextem - například popcorn a film. To může způsobit, že při dalším setkání se stejným kontextem budete mít chuť na toto konkrétní jídlo.
- Vaše nálada. Určité nálady mohou vyvolat chuť na určité potraviny. Zdá se například, že negativní nálady často vyvolávají touhu po jídle, které vás uklidní (16).
Shrnutí:
- Chuť na jídlo může být vyvolána řadou faktorů - fyzických i psychických. Jejich uvědomění vám může pomoci identifikovat, co vaše chutě na jídlo vyvolává, a nakonec vám pomůže je snížit.
Jsou chutě na jídlo známkou nedostatku živin?
Existuje rozšířený názor, že chutě jsou známkou toho, že vašemu tělu chybí určité živiny. Ve většině případů však tato teorie není v současné době vědecky podložená, a to z několika důvodů.
Například chuť na sůl může být v některých případech způsobena nedostatkem sodíku. Většina lidí, kteří mají chuť na slané jídlo, však nemá nedostatek této živiny (17).
Na základě této teorie o nedostatku živin byste navíc očekávali, že většina chutí bude na potraviny bohaté na živiny a minimálně zpracované, jako je ovoce, zelenina, celozrnné výrobky nebo luštěniny.
Ve skutečnosti má však většina chutí spíše na potraviny s nízkou výživovou hodnotou, jako jsou vysoce zpracované potraviny bohaté na přidaný tuk, cukr nebo sůl (16).
Výzkumy navíc naznačují, že muži a ženy mají tendenci toužit po jiných potravinách. Například ženy mají větší chuť na sladké potraviny, zatímco muži mají větší chuť na slané potraviny (4).
Existuje však jen málo důkazů o tom, že by ženám chyběly živiny, které se častěji vyskytují ve sladkých potravinách, a mužům živiny, které se častěji vyskytují ve slaných potravinách.
A konečně, výzkumy naznačují, že čím méně často jíte určité potraviny, tím menší je pravděpodobnost, že na ně budete mít chuť. Pokud by však chutě byly iniciovány nízkým příjmem těchto potravin, očekávali byste přesně opačný efekt (11, 13, 14).
Shrnutí:
- V současné době existuje jen málo důkazů, které by podporovaly myšlenku, že chutě na jídlo jsou způsobeny nedostatečným příjmem živin obsažených ve zmíněných potravinách.
Co když mám chuť na jiné než potravinové položky?
Ačkoli je nepravděpodobné, že by touha po potravinách byla známkou nedostatku živin, touha po nepotravinových položkách by to být mohla.
Jedním z příkladů je pica, což je stav, který může způsobit, že lidé mají chuť na nepotravinové předměty, jako je led, hlína nebo vlasy.
Pica se nejčastěji vyskytuje u dětí a těhotných žen a její přesná příčina nebyla dosud zjištěna.
Studie však naznačují, že lidé s pica mají často nízkou hladinu železa, vápníku nebo zinku. Jejich chutě na nepotravinářské zboží navíc často vyřeší doplnění chybějících živin (18, 19, 20, 21).
Přesto ne všechny případy piky jsou vyřešeny suplementací. Proto je zapotřebí dalšího výzkumu, který by přesně určil, jakou roli hraje nedostatek živin při vzniku piky (22).
Charakteristika stavu zvaného Pica (pika)
Osoby trpící pika mají nekontrolovatelné nutkání jíst věci, které nemají výživovou hodnotu a mohou být dokonce nebezpečné. Tento stav se může projevovat v různých formách, včetně například následujících běžných případů, které mají i svůj název:
- Geofagie: nutkání konzumovat hlínu, písek, hlínu, štěrk a další materiály související se zemí. To může vést k zažívacím potížím a vážným zdravotním komplikacím.
- Trichofagie: Chorobné nutkání jíst vlastní vlasy nebo vlasy jiných lidí, což může způsobit vznik zažívacích bloků.
- Pagofagie: Nutkání jíst led nebo jiné studené předměty. To může poškodit zuby a způsobit potenciálně vážné zranění ledem nebo studenými předměty.
- Litofagie: Pojídání kamenů, oblázků, cihel nebo jiných tvrdých předmětů, které může způsobit vážné poranění žaludku nebo střev.
- Kryofilie: V tomto případě Mary napíše příklad před tabulí jen na krátkou chvíli... než si pochutná na křídě. Pravděpodobně až do doby, než bude její nemoc odhalena, se budou všichni divit, kam křída mizí. Křída je měkká, dá se žvýkat, a i když si nezkušený člověk může přivodit vážné horečnaté stavy, kryofilové mohou mít tělo o něco vytrénovanější a odolnější. Proto pokračují v konzumaci, případně zvyšují počet konzumovaných kříd.
- Kauterofagie: Potřeba žvýkat nebo jíst žárovky, tužky, pera a některé druhy chemikálií.
- Xylofágie: pojídání papíru v různých podobách. Tato forma pizzy vypadá nevinně. Papír se však nedá kousat. Postižení si často velmi dobře uvědomují, že jsou postiženi, a vyvíjejí systémy, jak papír strávit, přimíchávají ho do jídla, nechávají ho rozmočit nebo ho krájejí. Mezi xylofágy je oblíbený toaletní papír pro snadnější stravitelnost.
Mezi nejčastěji zaznamenané předměty, které se lidé s pica snaží vychutnat, patří půda, písek, led, vlasy, tužky, papír, barvy, plastové předměty a další. Tyto nejedlé předměty však nemají žádnou výživnou hodnotu a jejich konzumace může mít vážné zdravotní následky.
Příčiny, proč se vlastně "pica" objevuje?
Přesná příčina vzniku piky není zcela jasná, ale existuje několik možných faktorů, které mohou mít na vznik tohoto stavu vliv. Na vině může být nedostatek živin, jak je tomu obecně v živočišné říši. Pak působí touha po získání živin nebo pocit, že žádané látky budou právě v těchto předmětech. Může se tedy jednat o nutkání, které však nemusí být správným úsudkem. Předpokládá se však, že někteří z nich mohou skutečně pociťovat nutkání jíst kovové předměty z důvodu nedostatku určitých látek v těle. Za preferovanější se považují psychické a emocionální problémy. Pica je spojována s úzkostí, depresí, stresem nebo jinými duševními poruchami.
Jedná se také o vývojové poruchy. Pica se u dětí může projevovat zvýšenou zvědavostí a touhou poznávat svět prostřednictvím chutí a vůní, což je často běžné ve věku, kdy objevují nové věci. Nezapomínejme na kulturní faktory, protože to, co je pro nás nejedlé a nepoživatelné, může být jinde záležitostí kultury nebo zvyklostí. V některých kulturách může být pojídání nepoživatelných věcí považováno za přijatelné, což může přispívat k rozvoji tohoto stavu do dalších forem.
Léčba a zbavení se tohoto stavu
Pokud jste si toho všimli sami a jste si plně vědomi podobného stavu, je vhodné vyhledat odbornou pomoc. Ne však za týden, nebo když začnou žaludeční potíže. Ideálně hned, jakmile si problém uvědomíte. Výskyt stavu pica totiž může signalizovat mnohem rozsáhlejší problém, než si možná uvědomujete.
Léčba piky je individuální a závisí na příčině a závažnosti stavu. Odborníci mohou doporučit různé terapie, včetně psychoterapie, behaviorální terapie, farmakoterapie a případně léčby nedostatku živin. Nalezení příčiny a poskytnutí odborné pomoci těmto lidem jsou základními řešeními, od nichž se odvíjejí další.
Shrnutí:
- Touha po nepotravinových předmětech, jako je led, hlína nebo vlasy, může být známkou nízké hladiny železa, zinku nebo vápníku.
Závěr
Chuť na jídlo může být způsobena různými fyzickými nebo psychickými faktory. Mohou být známkou hormonální nerovnováhy, neoptimální stravy, vysoké hladiny stresu nebo nedostatku spánku či fyzické aktivity.
Chutě na jídlo jsou zřídkakdy známkou toho, že vám chybí živiny, které se v dané potravině nacházejí. Nicméně chuť na nepotravinové položky, jako je špína, led nebo prací prášek, může být někdy způsobena stravou, která je příliš chudá na určité živiny.
Pokud máte v současné době chuť na nepotravinářské zboží, obraťte se na svého lékaře, aby vyloučil nedostatek živin jako příčinu.
Chutě ukazují, co tělu chybí
Toužíte-li po Co Vám může chybět Zdroj
Čokoládě hořčík bobule Açai, nepasterované černé olivy, ořechy (mandle, lískové), semínka (slunečnice, sezam, len, konopí), luštěniny, datle, nepražené kakaové boby a kakao (raw čokoláda), banány, jablka, kapusta, rozinky, fíky, celozrnné obilniny, baobab, avokádo, mořské řasy...
Sladkostech chróm brokolice, hroznové víno, obilné klíčky, listová zelenina, divoké byliny, para ořechy, lískové ořechy, datle, rajčata, švestky, naklíčená semínka, mořské řasy...
uhlík čerstvé ovoce
fosfor Chlorella, Lucuma, ořechy (mandle, lískové), semínka (slunečnice, sezam, len, konopí), luštěniny, celozrnné obilniny, koriandr, hlávkový salát, divoké byliny, naklíčená semínka, physalis, mořské řasy ...
síra Maca, ořechy (mandle, lískové), semínka (slunečnice, sezam, len, konopí), luštěniny, celozrnné obilniny, brusinky, křen, kapusta, zelí, česnek, cibule, růžičková kapusta, chřest, naklíčená semínka...
tryptofan ořechy (mandle, lískové), semínka (slunečnice, sezam, len, konopí), luštěniny, celozrnné obilniny, nepražené kakaové boby a kakao (raw čokoláda), rozinky, špenát, sladké brambory...
Chlebu/pečivu dusík potraviny s vysokým obsahem bílkovin: ryby, maso, ořechy, fazole
Brambůrkách vápník Maca, Chia semínka, moruše, bobule Açai, baobab, ořechy (mandle, lískové), Lucuma, semínka (sezam, mák, konopí), luštěniny, červená řepa, brokolice, kapusta, listová zelenina, divoké byliny, naklíčená semínka...
Kávě/čaji fosfor Chlorella, Lucuma, ořechy (mandle, lískové), semínka (slunečnice, sezam, len, konopí), luštěniny, celozrnné obilniny, koriandr, hlávkový salát, divoké byliny, naklíčená semínka, physalis...
síra Maca, ořechy (mandle, lískové), semínka (slunečnice, sezam, len, konopí), luštěniny, celozrnné obilniny, brusinky, křen, kapusta, zelí, česnek, cibule, růžičková kapusta, chřest, naklíčená semínka...
železo Chlorella, Maca, moruše, dýňová semínka, čočka, celozrnné obilniny, chřest, divoké byliny (kopřiva), listová zelenina, kapusta, sušené meruňky, rozinky, naklíčená semínka, baobab, physalis, mořské řasy...
chlorid sodný mořská sůl, himálajská sůl, nepasterizovaný jablečný ocet, nepasterované kozí mléko...
Alkoholu bílkoviny Spirulina, Chia semínka, ořechy, konopná semínka, luštěniny, quinoa, listová zelenina, mořské řasy...
avenin musli, ovesné vločky...
vápník Maca, Chia semínka, moruše, bobule Açai, baobab, ořechy (mandle, lískové), Lucuma, semínka (sezam, mák, konopí), luštěniny, červená řepa, brokolice, kapusta, listová zelenina, divoké byliny...
draslík Maca, chlorella, moruše, Lucuma, nepasterované černé olivy, mořské řasy, banány, citrusy, meruňky, rajčata, semínka (dýně, slunečnice), luštěniny, jablka, česnek, švestky, višně, rozinky, naklíčená semínka, mořské řasy ...
glutamin celozrnné obilniny, červená řepa, zelí, fazole, špenát, petržel...
Kyselém jídle hořčík bobule Açai, nepasterované černé olivy, ořechy (mandle, lískové), semínka (slunečnice, sezam, len, konopí), luštěniny, datle, nepražené kakaové boby a kakao (raw čokoláda), banány, jablka, kapusta, rozinky, fíky, celozrnné obilniny, baobab, avokádo, mořské řasy...
Slaném jídle chlorid sodný mořská sůl, himálajská sůl, nepasterizovaný jablečný ocet, nepasterizované kozí mléko, ryby...
Tabáku křemík jablka, pomeranče, třešně, mandle, červená řepa, ourka, celer, med, rozinky, celozrnné obiloviny, naklíčená semínka, zelí, cibule...
tyroxin vitamín C (bobule Açai, goji, baobab, citrusové plody, kiwi, jahody, physalis, Maca...)
Sýrech omega-3 mastné kyseliny Chia semínka, kokosový olej, konopné semínko, lněné semínko, bobule Açai...
Připáleném jídle uhlík čerstvé ovoce
Sodě, sycených nápojích vápník hořčice a listy tuřínu, brokolice, kapusta, luštěniny, sýry, sezam...
Chladné nápoje mangan vlašské ořechy, mandle, pekanové ořechy, ananas, borůvky...
Přejídání při PMS zinek bobule Açai, dýňová semínka, slunečnicová semínka, listová zelenina, divoké byliny, luštěniny, naklíčená semínka...
Přejídání obecně tyroxin vitamín C (bobule Açai, goji, baobab, citrusové plody, kiwi, jahody, physalis, Maca...)
tryptofan ořechy (mandle, lískové), semínka (slunečnice, sezam, len, konopí), luštěniny, celozrnné obilniny, nepražené kakaové boby a kakao (raw čokoláda), rozinky, špenát, sladké brambory...
křemík jablka, pomeranče, třešně, mandle, červená řepa, ourka, celer, med, rozinky, celozrnné obiloviny, naklíčená semínka, zelí, cibule...
Nechuť k jídlu vitamín B1 Chlorella, bobule Açai, goji, ořechy, naklíčená semínka, luštěniny, řeřicha, česnek, celozrnné obiloviny, rozinky, nepasterované kozí mléko...
vitamín B3 Lucuma, naklíčená semínka, ořechy, avokádo, datle, fíky, švestky...
mangan Spirulina, panenské kakaové máslo, ananas, para ořechy, sezamová semínka, luštěniny, datle, jablka, rozinky, mango, rybíz, celozrnné obilniny, baobab, goji, bobule Açai, mořské řasy...
chlorid sodný mořská sůl, himálajská sůl, nepasterizovaný jablečný ocet, nepasterované kozí mléko...
Zdroj: https://www.naturopathyworks.com/pages/cravings.php
Více:
- Mléko, to je zvýšené riziko úmrtí a zlomenin - studie
- Soda bicarbona - noční můra farmaceutického průmyslu
- Jak se zdravě stravovat
- Nezdravá strava je stejně návyková jako heroin
- Experti varují: Pokud používáte Alobal, hrozí vám vážné následky
- Umírání z potravin: Předčasné, bolestivé a drahé
- Vysoká průměrná délka života Japonců souvisí se stravou a nikoliv s geny
- Proč my máme potravinové alergie, přičemž je naši prarodiče neměli
POSILUJTE ÚČINNĚ PŘEDEVŠÍM IMUNI TU A VČAS
ZÁSADNĚ NEJVYŠŠÍ GARANTOVANOU KVALITOU PŘÍRODNÍCH EXTRAKTŮ
REISHI, CORDYCEPS, ČAGA, AŠVAGANDA, HERI CIUM, MACA, CORIOLUS, KURKUMIN, BETAGLUKAN, GRAVIOLA, HLÍVA ÚSTŘIČNÁ, SHIITAKE, DRAČÍ KREV, C-MAX KOMPLEX, DANSHEN, HE SHOU WU-RDESNO, CHITOMAX, FENUPRIM, MAITAKE, AGARICUS, COPRINUS, ENOKI, SAFFRON, SILYBIN, BOSWELLIA, TRITERPEN MAX, GLUTATHION, SUPÍK - sirup pro děti na podporu imunity, NMN (nikotinamid mononukleotid)...
100% KVALITA JEN V ROSTLINNÝCH KAPSLÍCH
vhodné i pro vegetariány a vegany
CERTIFIKÁTY KLÍČOVÝCH PRODUKTŮ
NEJPOPULÁRNĚJŠÍ STRÁNKY
Zkušenosti klientů s Úspěšnou léčbou především boreliózy, chlamydiózy, únavového syndromu...
100% REISHI - houba mládí a zdravé dlou3 unikátní, bezkonkurenční extrakty h ověkosti -
31 důvodů proč se NENECHÁM OČKOVAT - izraelský rabín Chananya Weisman
Dr. Peter McCullough: Jak přírodně DETOXIKOVAT tělo PO OČKOVÁNÍ mRNA vakcínou (protokol) - video
Devastující efekt pro zdraví - glutaman sodný, aspartam a další excitotoxiny
Jak se přírodní cestou uzdravit z chronické Boreliózy, Chlamydiózy, EB virózy... únavového syndromu
CORDYCEPS - silná imunita a nárůst energie
Překyselené tělo: začátek vážné nemoci
Protokol pro prevenci pro uzdravené klienty - Ing. Zdeněk Rozehnal
BOSWELIA serrata (kadidlo) - jeden z nejsilnějších přírodních léků Matky Země
Tibetská houba, tibetské krystaly a kombucha - darování, prodej
Léčte záněty a ne Cholesterol, MUDr. Marc Sircus
100% ČAGA ze Sibiře, nejvyšší množství účinných látek garantující Certifikát
Mamografie způsobuje rakovinu prsu, MUDr. Ben Johnson, M.D., N.M.D., D.O.
Účinný lék na rakovinu plic na Kubě, proč ho mít nemůžeme? Leif Davenport
Artróza - kmenové buňky - Podvod!
Lékaři se sami uzdravili z Roztroušené sklerózy, prof. George Jelinek, dr. Terry Wahlsová
Jak se skutečně zdravě stravovat...
Proč průběžně a jak detoxikovat tělo
PROTINÁDOROVÝ účinek extraktů z REISHI a CORIOLUSU na úrovni klinických studií
Žaloba na farmaceutické korporace, MUDr. Matthias Rath
Koloidní stříbro - účinné přírodní antibiotikum, hustoty koloidního stříbra, doporučené dávkování
Odstranění rtuti, hliníku a dalších toxinů z těla, včetně p revence - MUDr. Dietrich Klinghardt
Zblblo již lidstvo natolik, že se nechá obelhat pohádkami o vražedném oxidu uhličitém?
Jak na Parkinsona? Glutathionem, Hericiem a odstraněním neurotoxinů Chlorellou
Proč my máme potravinové alergie, přičemž je naši prarodiče neměli?
CHRONICKÁ BORELIÓZA, CHLAMYDIE...? ÚNAVOVÝ SYNDROM
Osvědčený postup pro léčbu boreliozy a dalších koinfekcí, když ortodoxní chemická medicína (3 týdenní nitrožilní antibiotická léčba ceftriaxonem) a následně klasická - 3 antibiotika - minocyclin, azitromycin, entizol a 2 antituberkulotika - arficin a nidrazid i po 18 měsících aplikace u mě totálně selhala.
Cílem správné medicíny je předcházení nemocí a prodloužení zdravé dlouhověkosti. Ideálem medicíny je odstranit mít potřebu lékaře.
MUDr. William J. Mayo
Za účinné se z Reishi považují pouze kvalitně provedené a čisté extrakty, které mají dobrou biologickou dostupnost a jsou zbavené nestravitelného chitinu; nelze tedy použít pouhý prášek z usušené houby.
EXTRAKT SPÓR
TRITERPEN MAX
ZDE ROSTE NEJÚČINNĚJŠÍ REISHI
DUANWOOD RED REISHI
zdroj výše nejúčinnějších extraktů
Video z návštěvy Čechů u pěstitelů Duanwood Red Reishi v Číně, v horské oblasti Jiangshan
MYKOLOGIE, HISTORIE, PĚSTOVÁNÍ, ÚČINNÉ LÁTKY, JAK JE TO S JEJÍ KVALITOU?
CORDYCEPS - video
ČAGA - video
HERICIUM - video
BETAGLUKAN HLÍVA
extrakt extrakt
BETAGLUKAN - video
KURKUMIN AŠVAGANDA
extrakt extrakt
ASHWAGANDHA - video
RDESNO ANNONA
extrakt extrakt
TEČKOVANÉ PŘÍBĚHY
dokument z 31. srpna 2022
Nadační fond Svědomí Národa
KUBEK 2009
DOKUMENT ČT 2
BYZNYS V BÍLÝCH PLÁŠTÍCH
DOKUMENT ČT 2
ŠKODLIVOST MOBILNÍCH SÍTÍ
možná i proto je tolik nemocných, říká česká vědkyně, vedoucí týmu Centra buněčného a tkáňového inženýrství FN u sv. Anny...
doc. RNDr. Irena Koutná, Ph.D.
Aktualizovaný jmenný seznam s portovců zemřelých od 1.1.2021 do 31.12.2023 v souvislosti s "vakcinací" na covid
PATOLOG dr. Ryan Cole oprávněně VAROVAL
RENOMOVANÝ PATOLOG dr. RYAN COLE - přednáška
ALARMUJÍCÍ EFEKT covid (spike) injekcí (mRNA) na mozek, srdce, ledviny a ostatní orgány
- Spousta lidí postrádá enzym, který rozkládá RNA
- Naprosto porušujeme Norimberský kodex z roku 1947...
český dabing - 17:08
Lékařský summit, San Antonio, Texas, USA - 27.7.2021
AMERICA´S FRONTLINE DOCTORS
POSTAVIT SE NA ODPOR
ZAČNĚTE U SEBE
ZÁKLADEM ZDRAVÍ JE PREVENCE S NÁVRATEM K PŘÍRODĚ
Doporučuji:
každé ráno cca 30 minut před snídaní
vypít cca 4 dcl vlažné čisté pramenité vody s citrónem (můžete přidat až půl lžičky jedlé sody) a pro posílení imunity a energie můžete použít dvojitý extrakt (1-2 kapsle) z
a nejdříve po 15 minutách:
- kefír z tibetské houby 3dcl
- lněné semínko až 30 g - 3 PL
- mletá skořice /max. 4 g za den/
případně nejen pro psychiku:
- Ashwagandhu /1-2 kapsle denně/
pro střevo kvalitní probiotika:
- kysané zelí, které si sami jednoduše vyrobíte POUZE VY! Pozor na "BRUSELSKÉ" kysané zelí! S éčkama
Otevřený dopis ministrovi zdravotnictví: Medici proti diskriminaci - 24. ledna 2022
Můžete zavolat ministru Válkovi
728 264 930
Můžete mu i napsat: valekv@psp.cz, Vlastimil.Valek@top09.cz
Vzorový dopis škole pro studenty, kteří nechtějí podlehnout povinnému očkování proti covidu-19
Fakta nepřestávají existovat tím, že se o nich nesmí hovořit. Pravda je dcerou času
SVĚT SE ZBLÁZNIL
Toto je novodobá reklama na co?
MUDr. Anastasia Maria Loupis: Tento model je v ohrožení života