5 možných zdravotních stavů souvisejících s chronickou zácpou
- Pixabay
Barbora Nová
Téměř každý člověk někdy zažije zácpu. Chronická zácpa však může mít významný dopad na kvalitu života.
Pokud žijete s chronickou zácpou, nejste v tom sami. Může se jednat o obtížné téma. Proto vás možná překvapí, že chronická zácpa má celosvětový výskyt 15 procent (1).
Pokud chronická zácpa nemá jasnou souvislost s jiným zdravotním stavem, je považována za primární poruchu. Když je způsobena jiným zdravotním problémem, je zácpa považována za sekundární poruchu.
Chronická zácpa může vést ke komplikacím. Někdy ji může dostat pod kontrolu léčba primárního onemocnění. Pokud ne, existují další léčebné postupy, které zácpu řeší.
Pokud trpíte chronickou zácpou, je možná načase navštívit lékaře. Znalost příčiny vám může pomoci najít nejlepší léčbu.
Syndrom dráždivého tračníku
Syndrom dráždivého tračníku (IBS) je gastrointestinální porucha. Zácpa je jedním z možných příznaků. Mezi další příznaky patří nadýmání a bolesti břicha. Někteří lidé s IBS mají střídavě průjem a zácpu.
Více než třetina lidí s IBS má podtyp nazývaný IBS s převahou zácpy neboli IBS-C (2). U IBS-C má trávicí systém tendenci se stahovat příliš pomalu. Pomalý pohyb střevem způsobuje, že stolice je tvrdá a obtížně se vyprazdňuje.
Endokrinní a metabolické poruchy
Asi 60 procent lidí s dlouhodobou cukrovkou má problémy se zácpou (3). To může být způsobeno:
- dlouhodobě nekontrolovanou hladinou cukru v krvi
- diabetickou neuropatií (poškození nervů)
- léky, které zpomalují pohyblivost střev
Mezi další endokrinní a metabolické poruchy, které mohou vést k chronické zácpě, patří např:
- hyperkalcémie (příliš mnoho vápníku v krvi)
- hypokalémie (nízká hladina draslíku)
- hypomagnezémie (nízká hladina hořčíku)
- hypotyreóza (nedostatečná činnost štítné žlázy)
- urémie (odpadní produkty v krvi v důsledku špatné funkce ledvin)
Neurologické stavy
Svaly v trávicím traktu se stahují, aby posunuly potravu střevem. Svaly a nervy v okolí konečníku a řitního otvoru vás informují, že je čas pohnout střevy. Jakákoli porucha, která postihuje tyto nervy a svaly, může ovlivnit schopnost pohybovat střevy.
Zácpa je jedním z nejčastějších příznaků Parkinsonovy nemoc (4). Může to být způsobeno oslabením motoriky. Parkinsonova choroba a další neurologické poruchy mohou ztěžovat pohyb jako dříve. Toto snížení fyzické aktivity může také přispívat k zácpě.
Mezi další neurologická onemocnění, která mohou způsobovat zácpu, patří např:
- cerebrovaskulární onemocnění (stavy, které ovlivňují průtok krve do mozku)
- roztroušená skleróza (RS)
- amyotrofická laterální skleróza (ALS)
- poranění nebo nádor míchy
Duševní onemocnění
Výzkum ukazuje, že lidé s chronickou zácpou mají často psychické poruchy (5). Ty mohou zahrnovat:
Důvody nejsou zcela jasné. Studie na myším modelu z roku 2019 potvrdila, že deprese i gastrointestinální potíže souvisejí s nízkou hladinou serotoninu (6).
Lidé s demencí mohou také trpět chronickou zácpou. Roli může hrát snížení pohybu a příjmu tekutin. Kromě toho jsou lidé s demencí obvykle starší a mohou mít další základní onemocnění, která přispívají k zácpě.
Některé léky používané k léčbě duševních stavů mohou způsobovat zácpu.
Kardiovaskulární příhody
Studie zveřejněná v roce 2019 zjistila, že účastníci se zácpou měli (7):
- o 11 % vyšší riziko vzniku srdečního onemocnění
- o 19 procent vyšší riziko vzniku ischemické cévní mozkové příhody
Podobná rizika byla zjištěna i u lidí, kteří užívali projímadla. Tento výzkum zahrnoval více než 3 miliony amerických veteránů. Necelých 7 procent z nich tvořily ženy.
Autoři studie poznamenali, že výsledky byly podobné dřívějším studiím zahrnujícím ženy po menopauze. Zároveň přiznali, že jejich práce neprokázala příčinu a následek.
Léky a další souvislosti
Zácpa je častým vedlejším účinkem některých léků. Mezi ně patří např:
- antacida
- antidepresiva
- antiepileptika
- antihistaminika
- antipsychotika
- antispasmodika
- kanabinoidy
- léky na snížení krevního tlaku nebo cholesterolu
- svalová relaxancia
- opiáty
- perorální doplňky stravy se železem
Zácpa může také souviset se stavy, jako jsou:
- obstrukce způsobená rakovinou tlustého střeva nebo jinými typy nádorů
- striktury (zúžení střev)
- velká rektokéla (oslabení stěny mezi konečníkem a pochvou)
- megakolon (rozšíření tlustého střeva)
- zánětlivé onemocnění střev (IBD)
Častá zácpa a napínání může vést ke komplikacím, jako jsou např:
- anální trhliny (trhliny v kůži kolem řitního otvoru)
- hemoroidy (zduřelé žíly v okolí konečníku a řitního otvoru)
- krvácení z konečníku
- prolaps konečníku (konečník vypadne ze své normální polohy)
- impakce stolice (ztvrdlá stolice, která uvízne v konečníku)
Řešení a léčba
Chronická zácpa může souviset se základním onemocněním. Může také vést ke komplikacím. Proto je důležité navštívit lékaře a stanovit diagnózu.
Lékař vám může nejprve doporučit:
- pít více tekutin
- zvýšení množství vlákniny ve stravě nebo přidání doplňků stravy s vlákninou
- pravidelnou fyzickou aktivitu
- naplánovat si stolici na každý den ve stejnou dobu
- používání digitální rektální stimulace
- užívání prostředků na změkčení stolice nebo projímadel
Pokud je zácpa vedlejším účinkem léků, může vám lékař předepsat alternativu.
Zácpu může pomoci zmírnit léčba jakýchkoli základních onemocnění. Mezi další možnosti léčby patří:
- lubiproston, projímadlo na předpis
- linaklotid nebo plecanatid, agonisté guanylátcyklázy C, kteří pomáhají regulovat pohyb střev
- prukaloprid, agonista serotoninových receptorů, který napomáhá rychlejšímu pohybu stolice tlustým střevem
- terapie biofeedback, která pomáhá přeučit svaly, které vám pomáhají pohybovat střevy
- chirurgický zákrok k odstranění nebo opravě ucpání
Závěr
Občasná zácpa není nic neobvyklého. Často je to otázka změny stravy nebo zvýšeného pohybu. Chronická zácpa však může vést k vážným komplikacím.
Zácpa může také souviset se základním onemocněním, jako je IBS-C nebo cukrovka. Léčba primárního onemocnění může pomoci zmírnit zácpu. Pokud to nestačí, existují léčebné postupy speciálně zaměřené na zácpu.
Pokud se vám nedaří najít úlevu vlastními silami, je možná načase navštívit lékaře. Jakmile pochopíte příčinu, můžete společně s lékařem najít nejlepší řešení.
Co je to nezdravé střevo? Jak vás ovlivňuje zdraví střev
- Pixabay
Ing. Zdeněk Rozehnal
Střevní mikrobiom
Neuvěřitelná složitost střev a jejich význam pro naše celkové zdraví je v lékařské komunitě stále častěji více zkoumaným tématem. Četné studie v posledních dvou desetiletích prokázaly souvislosti mezi zdravím střev a imunitním systémem, náladou, duševním zdravím, autoimunitními chorobami, endokrinními poruchami, kožními onemocněními a rakovinou.
Kdysi byl náš trávicí systém považován za relativně "jednoduchý" tělesný systém, který se skládal v podstatě z jedné dlouhé trubice, kterou procházela potrava, vstřebávala se a následně vylučovala.
Termín "střevní mikrobiom" označuje konkrétně mikroorganismy žijící ve střevech. Člověk má v trávicím traktu přibližně 300 až 500 různých druhů bakterií. Zatímco některé mikroorganismy jsou pro naše zdraví škodlivé, mnohé z nich jsou neuvěřitelně prospěšné a pro zdravé tělo dokonce nezbytné.
Podle Dr. E. M. Quigleyho ve studii o střevních bakteriích v časopise Journal of Gastroenterology and Hepatology může přítomnost široké škály těchto dobrých bakterií ve střevech posílit funkci imunitního systému, zlepšit příznaky deprese, pomoci v boji proti obezitě a poskytnout řadu dalších výhod.
Sedm příznaků nezdravého střeva
Mnoho aspektů moderního života, jako je vysoká úroveň stresu, příliš málo spánku, konzumace průmyslově zpracovaných potravin s vysokým obsahem cukru a užívání antibiotik, může poškodit náš střevní mikrobiom. To pak má vliv na další aspekty našeho zdraví, jako je mozek, srdce, imunitní systém, kůže, hmotnost, hladina hormonů, schopnost vstřebávat živiny, a dokonce i na vznik rakoviny.
Nezdravé střevo se může projevit mnoha způsoby. Následuje sedm nejčastějších příznaků.
1. Žaludeční nevolnost
Žaludeční potíže, jako je plynatost, nadýmání, zácpa, průjem a pálení žáhy, mohou být příznakem nezdravých střev. Zdravá střeva mají menší potíže se zpracováním potravy a vylučováním odpadu.
2. Strava s vysokým obsahem cukrů
Strava s vysokým obsahem průmaslově zpracovaných potravin a přidaných cukrů může snížit množství dobrých bakterií ve střevech. Tato nerovnováha může způsobit zvýšenou chuť na cukr, což může střeva ještě více poškodit. Vysoké množství rafinovaných cukrů, zejména kukuřičného sirupu s vysokým obsahem fruktózy, je spojováno se zvýšeným zánětem v těle. Zánět může být předstupněm řady onemocnění a dokonce i rakoviny.
3. Neúmyslné změny hmotnosti
Přibývání nebo ubývání na váze bez změny stravovacích nebo pohybových návyků může být známkou nezdravého střeva. Nevyvážené střevo může zhoršit schopnost vašeho těla vstřebávat živiny, regulovat hladinu cukru v krvi a ukládat tuk. Úbytek hmotnosti může být způsoben přemnožením bakterií v tenkém střevu (SIBO), zatímco přibývání na váze může být způsobeno inzulinovou rezistencí nebo nutkáním přejídat se v důsledku sníženého vstřebávání živin.
4. Poruchy spánku nebo neustálá únava
Nezdravé střevo může přispívat k poruchám spánku, jako je nespavost nebo špatný spánek, a vést tak k chronické únavě. Většina tělesného serotoninu, hormonu, který ovlivňuje náladu a spánek, se produkuje ve střevech. Poškození střev tedy může zhoršit schopnost dobře spát. Některé poruchy spánku jsou také spojeny s rizikem vzniku fibromyalgie.
5. Podráždění kůže
Kožní onemocnění, jako je ekzém, mohou souviset s poškozeným střevem. Zánět ve střevech způsobený špatnou stravou nebo potravinovými alergiemi může způsobit zvýšený "únik" některých bílkovin do těla, což může následně dráždit kůži a způsobovat stavy, jako je ekzém.
6. Autoimunitní stavy
Lékařští výzkumníci neustále nacházejí nové důkazy o vlivu střeva na imunitní systém (tvorba více než 60% imunity). Předpokládá se, že nezdravé střevo může zvyšovat systémový zánět a měnit správné fungování imunitního systému. To může vést k autoimunitním onemocněním, kdy tělo napadá spíše samo sebe než škodlivé vetřelce.
7. Potravinová nesnášenlivost
Potravinové intolerance jsou důsledkem obtížného trávení určitých potravin (to je rozdíl oproti potravinové alergii, která je způsobena reakcí imunitního systému na určité potraviny). Předpokládá se, že potravinové intolerance mohou být způsobeny špatnou kvalitou bakterií ve střevu. To může vést k potížím s trávením vyvolávajících potravin a nepříjemným příznakům, jako je nadýmání, plynatost, průjem, bolesti břicha a nevolnost. Existují určité důkazy, že se zdravím střev mohou souviset i potravinové alergie.
Sedm opatření, která můžete udělat pro zdraví svých střev
1. Snižte hladinu stresu
Chronicky vysoká úroveň stresu je náročná pro celé tělo, včetně střev. Některé způsoby, jak snížit stres, mohou zahrnovat meditaci, procházky, masáže, trávení času s přáteli nebo rodinou, rozptylování esenciálních olejů, snížení příjmu kofeinu, smích, jóga nebo domácí mazlíček.
2. Dopřejte si dostatek spánku
Nedostatečný nebo nedostatečně kvalitní spánek může mít vážné dopady na zdraví vašich střev, což může následně přispět k dalším problémům se spánkem. Snažte se upřednostnit alespoň 7-8 hodin nepřerušovaného spánku za noc.
3. Jezte pomalu
Důkladné žvýkání jídla a pomalejší konzumace pokrmů může podpořit plnohodnotné trávení a vstřebávání živin. To vám může pomoci snížit zažívací potíže a udržet zdravá střeva.
4. Zůstaňte hydratovaní
Bylo prokázáno, že pití velkého množství vody má příznivý vliv na slizniční výstelku střev a také na rovnováhu dobrých bakterií ve střevech. Zůstat hydratovaný je jednoduchý způsob, jak podpořit zdravá střeva.
5. Užívejte prebiotika nebo probiotika
Přidání prebiotika nebo probiotického doplňku stravy může být skvělým způsobem, jak zlepšit zdraví střev. Prebiotika poskytují "potravu" určenou k podpoře růstu prospěšných bakterií ve střevech, zatímco probiotika jsou živé dobré bakterie. Lidé s bakteriálním přerůstáním, jako je SIBO, by probiotika užívat neměli. Ne všechny probiotické doplňky jsou kvalitní nebo skutečně přinášejí užitek. Výběr probiotického nebo prebiotického doplňku stravy je nejlépe konzultovat s odborníkem, abyste zajistili nejlepší zdravotní přínos.
6. Zkontrolujte, zda nemáte potravinovou intoleranci
Pokud máte příznaky, jako jsou křeče, nadýmání, bolesti břicha, průjem, vyrážka, nevolnost, únava a reflux kyselin, můžete trpět potravinovou intolerancí. Můžete zkusit vyloučit běžné spouštěcí potraviny a zjistit, zda se vaše příznaky zlepší. Pokud se vám podaří identifikovat potravinu nebo potraviny, které přispívají k vašim příznakům, můžete změnou stravovacích návyků zaznamenat pozitivní změnu ve zdraví vašeho zažívacího traktu.
7. Změňte svůj jídelníček
Snížení množství průmyslově zpracovaných potravin s vysokým obsahem cukru a tuku, které jíte, může přispět ke zlepšení zdraví střev. Navíc konzumace velkého množství rostlinných potravin a libových bílkovin může mít pozitivní vliv na vaše střeva. Bylo prokázáno, že strava s vysokým obsahem vlákniny významně přispívá ke zdravému střevnímu mikrobiomu.
Čtyři typy potravin pro zdraví střev
Strava a zdraví střev spolu velmi úzce souvisí. Vyhýbání se zpracovaným potravinám, potravinám s vysokým obsahem tuku a potravinám s vysokým obsahem rafinovaných cukrů je pro udržení zdravého mikrobiomu nesmírně důležité, protože tyto potraviny ničí dobré bakterie a podporují růst škodlivých bakterií. Existuje také řada potravin, které můžete jíst a které aktivně podporují růst prospěšných bakterií, čímž přispívají k vašemu celkovému zdraví. Mezi tyto potraviny patří např:
1. Potraviny s vysokým obsahem vlákniny
Potraviny s vysokým obsahem vlákniny, jako jsou luštěniny, fazole, hrách, oves, banány, bobulovité ovoce, chřest a pórek, prokázaly v mnoha studiích pozitivní vliv na zdraví střev.
2. Česnek a cibule
Česnek a cibule mohou mít na základě různých studií některé protirakovinné vlastnosti a vlastnosti posilující imunitní systém, které úzce souvisejí s některými primárními funkcemi střev. Některé z těchto přínosů jsou neoficiální, ačkoli byly provedeny některé výzkumy.
3. Fermentované potraviny
Kvašené potraviny, jako je kimči, kysané zelí, jogurt, tempeh, miso, kefír z tibetské houby a nápoje z tibetských krystalů a kombuchy, jsou skvělým zdrojem probiotik ve stravě. I když se kvalita těchto potravin může lišit, jejich přínos na střevní mikrobiom je dobře prozkoumán.
4. Potraviny podporující tvorbu kolagenu
Potraviny bohaté na kolagen, jako je vývar z kostí a losos, mohou být prospěšné pro celkové zdraví a konkrétně pro zdraví střev. Můžete se také pokusit podpořit vlastní produkci kolagenu v těle prostřednictvím dalších potravin. Zkuste přidat například houby, kvalitní mléčné výrobky nebo některé druhy masa.
Závěr
Lidské střevo je složitější, než se dříve myslelo, a má obrovský vliv na zdraví celého těla. Zdravá střeva přispívají k silnému imunitnímu systému, zdraví srdce, mozku, lepší náladě, zdravému spánku a efektivnímu trávení a mohou pomoci předcházet mnoha druhům rakoviny a autoimunitním onemocněním. Existuje řada změn životního stylu, které můžete provést, abyste pozitivně ovlivnili zdraví svých střev a následně i své celkové zdraví.
Více:
- Vyčištění střeva (tvoří se zde 60% imunity), aneb život bez nemocí, syndrom propustného střeva
- Kolonoskopie a její rizika, ale lékař Vám to zpravidla nepoví
- Co vám prozradí vůně, tvar a barva stolice o vašem zdraví
- Enterosgel - "1" v detoxikaci těla, aneb prvotní detoxikace organismu je doménou Enterosgelu
- 5000 let stará technika dokáže čistit střeva
- Léčivá směs, která odstraní toxiny z tlustého střeva
- Přečtěte si, co všechno obsahuje toaletní papír, třeba přehodnotíte jeho používání, zvláště pokud Vás svědí konečník
- Mikrobiální dieta může uzdravit Vaše střevo, posílit imunitu a i nejen zhubnout
OVĚŘENÉ PŘÍRODNÍ EXTRAKTY
S CERTIFIKÁTY
Níže uvedené nejúčinnější přírodní přípravky s ochrannou známkou Superionherbs sice mohou velice dobře účinkovat, nicméně je vhodné souběžně začít u sebe, protože chronické obtíže mají zpravidla tyto společné jmenovatele:
Jedině ochranná známka "Superionherbs" garantuje množství účinných látek v níže uvedených extraktech a samozřejmě u každé šarže.
Reishi extrakt, Reishi spór a Reishi Triterpen Max
———
Cordyceps sinensis
———
Sibiřská Čaga
———
Hericium erinaceus
———
Coriolus versicolor (Outkovka pestrá)
———
Shiitake
———
Hlíva ústřičná
———
Agaricus
———
BetaGlukan Maxcell (s Resveratrolem a Acerolou)
———
C-Max komplex (Camu camu s quercetinem)
———
Ashwagandha
———
Kurkumin (fytosomální extrakt), italský patent
———
Rdesno mnohokvěté - He shou wu
———
Graviola - Annona
———
Maca
———
Chitomax
———
Fenuprim
———
Dračí krev
———
Danshen Q10 cardio
———
Šafrán
———
Ostropestřec mariánský (fytosomální extrakt), italský patent
———
Boswellia (fytosomální extrakt), italský patent
———
S-Acetyl-L-Glutathion
———
NMN (nikotinamid mononukleotid)
———
Supík - sirup pro DĚTI na podporu imunity - unikátní složení
———
4x Instantní káva i s extrakty z hub Čaga, Cordyceps a Hericium
———
POSILUJTE ÚČINNĚ PŘEDEVŠÍM IMUNI TU A VČAS
ZÁSADNĚ NEJVYŠŠÍ GARANTOVANOU KVALITOU PŘÍRODNÍCH EXTRAKTŮ
REISHI, CORDYCEPS, ČAGA, AŠVAGANDA, HERI CIUM, MACA, CORIOLUS, KURKUMIN, BETAGLUKAN, GRAVIOLA, HLÍVA ÚSTŘIČNÁ, SHIITAKE, DRAČÍ KREV, C-MAX KOMPLEX, DANSHEN, HE SHOU WU-RDESNO, CHITOMAX, FENUPRIM, MAITAKE, AGARICUS, COPRINUS, ENOKI, SAFFRON, SILYBIN, BOSWELLIA, TRITERPEN MAX, GLUTATHION, SUPÍK - sirup pro děti na podporu imunity, NMN (nikotinamid mononukleotid)...
100% KVALITA JEN V ROSTLINNÝCH KAPSLÍCH
vhodné i pro vegetariány a vegany
CERTIFIKÁTY KLÍČOVÝCH PRODUKTŮ
NEJPOPULÁRNĚJŠÍ STRÁNKY
Zkušenosti klientů s Úspěšnou léčbou především boreliózy, chlamydiózy, únavového syndromu...
100% REISHI - houba mládí a zdravé dlou3 unikátní, bezkonkurenční extrakty h ověkosti -
31 důvodů proč se NENECHÁM OČKOVAT - izraelský rabín Chananya Weisman
Dr. Peter McCullough: Jak přírodně DETOXIKOVAT tělo PO OČKOVÁNÍ mRNA vakcínou (protokol) - video
Devastující efekt pro zdraví - glutaman sodný, aspartam a další excitotoxiny
Jak se přírodní cestou uzdravit z chronické Boreliózy, Chlamydiózy, EB virózy... únavového syndromu
CORDYCEPS - silná imunita a nárůst energie
Překyselené tělo: začátek vážné nemoci
Protokol pro prevenci pro uzdravené klienty - Ing. Zdeněk Rozehnal
BOSWELIA serrata (kadidlo) - jeden z nejsilnějších přírodních léků Matky Země
Tibetská houba, tibetské krystaly a kombucha - darování, prodej
Léčte záněty a ne Cholesterol, MUDr. Marc Sircus
100% ČAGA ze Sibiře, nejvyšší množství účinných látek garantující Certifikát
Mamografie způsobuje rakovinu prsu, MUDr. Ben Johnson, M.D., N.M.D., D.O.
Účinný lék na rakovinu plic na Kubě, proč ho mít nemůžeme? Leif Davenport
Artróza - kmenové buňky - Podvod!
Lékaři se sami uzdravili z Roztroušené sklerózy, prof. George Jelinek, dr. Terry Wahlsová
Jak se skutečně zdravě stravovat...
Proč průběžně a jak detoxikovat tělo
PROTINÁDOROVÝ účinek extraktů z REISHI a CORIOLUSU na úrovni klinických studií
Žaloba na farmaceutické korporace, MUDr. Matthias Rath
Koloidní stříbro - účinné přírodní antibiotikum, hustoty koloidního stříbra, doporučené dávkování
Odstranění rtuti, hliníku a dalších toxinů z těla, včetně p revence - MUDr. Dietrich Klinghardt
Zblblo již lidstvo natolik, že se nechá obelhat pohádkami o vražedném oxidu uhličitém?
Jak na Parkinsona? Glutathionem, Hericiem a odstraněním neurotoxinů Chlorellou
Proč my máme potravinové alergie, přičemž je naši prarodiče neměli?
CHRONICKÁ BORELIÓZA, CHLAMYDIE...? ÚNAVOVÝ SYNDROM
Osvědčený postup pro léčbu boreliozy a dalších koinfekcí, když ortodoxní chemická medicína (3 týdenní nitrožilní antibiotická léčba ceftriaxonem) a následně klasická - 3 antibiotika - minocyclin, azitromycin, entizol a 2 antituberkulotika - arficin a nidrazid i po 18 měsících aplikace u mě totálně selhala.
Cílem správné medicíny je předcházení nemocí a prodloužení zdravé dlouhověkosti. Ideálem medicíny je odstranit mít potřebu lékaře.
MUDr. William J. Mayo
Za účinné se z Reishi považují pouze kvalitně provedené a čisté extrakty, které mají dobrou biologickou dostupnost a jsou zbavené nestravitelného chitinu; nelze tedy použít pouhý prášek z usušené houby.
EXTRAKT SPÓR
TRITERPEN MAX
ZDE ROSTE NEJÚČINNĚJŠÍ REISHI
DUANWOOD RED REISHI
zdroj výše nejúčinnějších extraktů
Video z návštěvy Čechů u pěstitelů Duanwood Red Reishi v Číně, v horské oblasti Jiangshan
MYKOLOGIE, HISTORIE, PĚSTOVÁNÍ, ÚČINNÉ LÁTKY, JAK JE TO S JEJÍ KVALITOU?
CORDYCEPS - video
ČAGA - video
HERICIUM - video
BETAGLUKAN HLÍVA
extrakt extrakt
BETAGLUKAN - video
KURKUMIN AŠVAGANDA
extrakt extrakt
ASHWAGANDHA - video
RDESNO ANNONA
extrakt extrakt
TEČKOVANÉ PŘÍBĚHY
dokument z 31. srpna 2022
Nadační fond Svědomí Národa
KUBEK 2009
DOKUMENT ČT 2
BYZNYS V BÍLÝCH PLÁŠTÍCH
DOKUMENT ČT 2
ŠKODLIVOST MOBILNÍCH SÍTÍ
možná i proto je tolik nemocných, říká česká vědkyně, vedoucí týmu Centra buněčného a tkáňového inženýrství FN u sv. Anny...
doc. RNDr. Irena Koutná, Ph.D.
Aktualizovaný jmenný seznam s portovců zemřelých od 1.1.2021 do 31.12.2023 v souvislosti s "vakcinací" na covid
PATOLOG dr. Ryan Cole oprávněně VAROVAL
RENOMOVANÝ PATOLOG dr. RYAN COLE - přednáška
ALARMUJÍCÍ EFEKT covid (spike) injekcí (mRNA) na mozek, srdce, ledviny a ostatní orgány
- Spousta lidí postrádá enzym, který rozkládá RNA
- Naprosto porušujeme Norimberský kodex z roku 1947...
český dabing - 17:08
Lékařský summit, San Antonio, Texas, USA - 27.7.2021
AMERICA´S FRONTLINE DOCTORS
POSTAVIT SE NA ODPOR
ZAČNĚTE U SEBE
ZÁKLADEM ZDRAVÍ JE PREVENCE S NÁVRATEM K PŘÍRODĚ
Doporučuji:
každé ráno cca 30 minut před snídaní
vypít cca 4 dcl vlažné čisté pramenité vody s citrónem (můžete přidat až půl lžičky jedlé sody) a pro posílení imunity a energie můžete použít dvojitý extrakt (1-2 kapsle) z
a nejdříve po 15 minutách:
- kefír z tibetské houby 3dcl
- lněné semínko až 30 g - 3 PL
- mletá skořice /max. 4 g za den/
případně nejen pro psychiku:
- Ashwagandhu /1-2 kapsle denně/
pro střevo kvalitní probiotika:
- kysané zelí, které si sami jednoduše vyrobíte POUZE VY! Pozor na "BRUSELSKÉ" kysané zelí! S éčkama
Otevřený dopis ministrovi zdravotnictví: Medici proti diskriminaci - 24. ledna 2022
Můžete zavolat ministru Válkovi
728 264 930
Můžete mu i napsat: valekv@psp.cz, Vlastimil.Valek@top09.cz
Vzorový dopis škole pro studenty, kteří nechtějí podlehnout povinnému očkování proti covidu-19
Fakta nepřestávají existovat tím, že se o nich nesmí hovořit. Pravda je dcerou času
SVĚT SE ZBLÁZNIL
Toto je novodobá reklama na co?
MUDr. Anastasia Maria Loupis: Tento model je v ohrožení života